Nestmedic dostał milion na Skandynawię

opublikowano: 30-08-2018, 22:00

Producent urządzenia telemedycznego sprzedaje nowe akcje o 77 proc. taniej niż przed ubiegłorocznym debiutem, by mieć pieniądze na rozwój za granicą.

„Dwóch prywatnych inwestorów obejmie nowe akcje spółki po cenie 2,8 zł, czyli o 22 proc. wyższej od kursu zamknięcia z 22 sierpnia i o 4 proc. wyższej od średniego kursu z ostatniego miesiąca” — tak Nestmedic, notowany na NewConnect producent urządzenia do mobilnego badania pracy serca płodu, prezentuje w informacji prasowej swoją nową emisję akcji, z której pozyskał 1 mln zł.

Nestmedic, którym kieruje Patrycja Wizińska-Socha, nie może zaliczyć pierwszego roku na małej giełdzie do udanych. Kapitalizacja spółki mocno się skurczyła, a prognozy wyników sprzed debiutu zostały odwołane.
Zobacz więcej

Trudne początki:

Nestmedic, którym kieruje Patrycja Wizińska-Socha, nie może zaliczyć pierwszego roku na małej giełdzie do udanych. Kapitalizacja spółki mocno się skurczyła, a prognozy wyników sprzed debiutu zostały odwołane. Fot. ARC

Spółka sprzedała 357 tys. akcji, które będą stanowić 5,77 proc. podwyższonego kapitału zakładowego. Cena emisyjna jest jednocześnie — o czym Nestmedic nie wspomina — o 77 proc. niższa niż cena w ofercie prywatnej, poprzedzającej debiut z czerwca ubiegłego roku, i o 84 proc. niższa niż kurs na otwarciu notowań podczas debiutanckiej sesji.

Przedstawiciele spółki informują, że wpływy z emisji pomogą w testowaniu urządzenia na rynkach zagranicznych i zdobywaniu na nich klientów. Priorytetem jest na razie północ Europy.

— Potencjał dla komercjalizacji naszego rozwiązania na rynkach zagranicznych, szczególnie w Skandynawii, zwrócił uwagę nowych inwestorów. W ostatnim czasie przeprowadziliśmy pilotaże w kilku krajach, w tym w Finlandii, gdzie szczególna rola położnej w systemie opieki nad kobietami w ciąży stwarza wyjątkowe możliwości dla Pregnabitu. Dzięki pozyskanym środkom będziemy w stanie przeprowadzić kolejne pilotaże, dzięki którym następnie będziemy mogli przeprowadzić komercjalizację na szerszą skalę — zaznacza Patrycja Wizińska-Socha, prezes Nestmedic, cytowana w komunikacie spółki.

Nestmedic przy okazji debiutu zapowiadał rozpoczęcie sprzedaży urządzenia jesienią 2017 r. do prywatnych szpitali i przychodni w Polsce, a także ekspansję na rynki zachodnioeuropejskie. Na razie efektów nie widać. Spółka już w październiku ubiegłego roku odwołała prognozy wyników na lata 2017-22, które zawarto w dokumencie informacyjnym, przygotowanym przed debiutem. W pierwszym półroczu 2018 Nestmedic miał dokładnie 30,5 tys. zł przychodów ze sprzedaży, notując jednocześnie 2,37 mln zł straty netto.

W reakcji na informację o nowej emisji kurs Nestmedic wzrósł w czwartek o 6 proc., do poziomu 2,44 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu