Czytasz dzięki

Netflix zostaje w Turcji

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 20-07-2020, 20:06

W weekend media donosiły, że Netflix wycofa się z działalności w Turcji ze względu na ingerencje rządu w publikowane treści. W poniedziałek platforma streamingowa wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, że nie ma planu wyjścia z tureckiego rynku.

Netflix miał rozpocząć nagrywanie tureckiego serialu zatytułowanego „Gdyby tylko”, w którym jedna z postaci była osobą homoseksualną. Ministerstwo Kultury, które przegląda wszystkie scenariusze międzynarodowych producentów, domagało się usunięcia tego wątku. Platforma VOD nie zgodziła się na tę ingerencję i wycofała się z projektu.

Netflix
Zobacz więcej

Netflix fot. Bloomberg

W weekend w mediach rozpowszechniano informację na temat rezygnacji Netflixa z działalności na tureckim rynku. Firma wydała oświadczenie, w którym zbojkotowała te doniesienia. „Jesteśmy głęboko oddani naszym subskrybentom i kreatywnej społeczności w Turcji” – stwierdzono.

Netflix ma w Turcji ok. 1,5 mln aktywnych użytkowników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Bloomberg

Polecane