Netia i P4 mają silnego partnera

MK
opublikowano: 01-02-2007, 00:00

Zanosi się na ciekawy mariaż obu telekomów z Germanosem.

Zanosi się na ciekawy mariaż obu telekomów z Germanosem.

Grecki Germanos, który zarządza największymi sieciami dilerskimi Ery i Orange, zostanie dziś ogłoszony strategicznym partnerem Netii i P4. Według nieoficjalnych informacji, firma związała się z polskimi operatorami kapitałowo i ma stać się fundamentem sieci sprzedaży detalicznej usług telekomunikacyjnych. Germanos obejmie prawdopodobnie część udziałów w spółce P4, która w lutym zamierza komercyjnie uruchomić czwartą sieć komórkową. Niewiadomą pozostaje status obecnych punktów sprzedaży należących do Germanosa. Na koniec III kw. 2006 r. pod kontrolą Greków było ponad 200 punktów sprzedaży Ery. Przejęcie 100 kolejnych (sieć Mobile Phone) zostało zablokowane w grudniu przez PTC.

Z kolei osoby zarządzające punktami sprzedaży sieci GTI (ta odpowiada za dystrybucję usług sieci Orange) zostały poinformowane wczoraj o zmianie właściciela sieci. Ponad 170 placówek w niej skupionych ma jednak nadal współpracować z Centertelem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Polecane