Netmedia pobiły rekord

KL
opublikowano: 14-05-2008, 00:00

Spółka osiągnęła przychody prawie o 800 proc. wyższe niż przed rokiem. Zawdzięcza to prowadzonej rozbudowie grupy.

Spółka osiągnęła przychody prawie o 800 proc. wyższe niż przed rokiem. Zawdzięcza to prowadzonej rozbudowie grupy.

Przychody Netmediów w I kwartale 2008 r. wyniosły 25,05 mln zł. Rok wcześniej — 2,85 mln zł. Zysk netto wzrósł do 1,7 mln zł z 354 tys. zł przed rokiem. Wzrosła także EBITDA — do 2,46 mln zł z 429 tys. zł.

Tak duży wzrost przychodów Netmedia zawdzięczają głównie rozbudowie grupy kapitałowej. Po raz pierwszy w pełni konsolidowano eMonety.pl, TAU Agencja Turystyczna oraz spółkę Herbatha.

Spółka podała, że bardzo duży wzrost przychodów oraz zysków w I kwartale odnotowała w związku z rezerwacjami hotelowymi i sprzedażą biletów lotniczych oraz w eMonety.pl w związku ze sprzedażą monet kolekcjonerskich oraz złota inwestycyjnego.

84 proc. przychodów grupy pochodziło z usług turystycznych, kolejne 13 proc. — z numizmatyki. Dobrze radziły sobie również pozostałe spółki z grupy.

Wyniki wskazują, że prognozę przychodów na cały rok (85 mln zł) zrealizowano już w 29 proc. Zysk netto (prognoza 4,71 mln zł) zrealizowano już w 36 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Netmedia pobiły rekord