NewConnect: czerwony piątek

Agnieszka Grabuś, IPO.pl
opublikowano: 15-02-2008, 19:45

NCindex tak samo jak indeksy z głównego parkietu mocno czerwony, zakończył na 106,66 pkt., czyli o "0,96 % poniżej wczorajszego zamknięcia. Spadło 18 spółek, urosło 9, bez zmian były 7.

Największymi beneficjantami dzisiejszych wzrostów okazały się spółki KREC (+31,9%), DIGITAL (+8,0%) oraz INFOSYS (+5,1%). Z kolei największy udział w spadkach miały: GPPI (-15,6%), RODAN (-11,8%) oraz BLUETAX (-8,7%). Spadki odbyły się na dość dużych  obrotach. Największe zanotował VENO (-8,2%).

Środowy debiutant spółka EPIGON S.A. (-4,7%) poinformowała dzisiaj o podpisaniu umowy handlowej z Przedsiębiorstwem Przemysłu Chłodniczego FRITAR S.A. w Tarnowie. Przedmiotem umowy jest dystrybucja produktów i towarów mrożonych, m.in. frytek i produktów z ziemniaka, warzyw jednoskładnikowych i mieszanek warzywnych, owoców i produktów kulinarnych. Zarząd szacuje roczne obroty z FRITAR S.A. na poziomie 500.000 złotych.

Zarząd e-MUZYKA S.A. (-0,5%) poinformował wczoraj o podpisaniu dwu znaczących umów z firmą Polkomtel S.A. Ich przedmiotem jest udzielenie licencji w zakresie sprzedaży produktów multimedialnych z katalogu e-MUZYKA S.A. na potrzeby prowadzonych przez Polkomtel S.A. kampanii marketingowych. Umowy będą miały istotny wpływ na wyniki finansowe e-MUZYKA S.A., zrealizowane w I i II kw. 2008 r.
EFICOM (+1,8%) przekazał wstępne wyniki finansowe za rok 2007. Przychody ze sprzedaży netto wyniosły ok. 3,4 mln zł. Według wstępnych szacunków Zarządu zysk netto wyniesie ok. 800 tys. zł i w stosunku do zysku netto za 2006 r. będzie on wyższy o ok. 33%.

INDEX COPERNICUS INTERNATIONAL – przygotowująca się do wejścia na NewConnect spółka, która stworzyła globalny serwis internetowy dla naukowców i system analizy ich dorobku naukowego poinformowała, że nie wyklucza kolejnej emisji w drugiej połowie roku, jeżeli uda się wygrać przetarg ogłoszony przez European Research Council (ERC - Europejską Radę do spraw Badań Naukowych).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Grabuś, IPO.pl

Polecane