Newsy z branży

ADO, MCH
opublikowano: 26-06-2012, 00:00

OSIEDLA MIESZKANIOWE

Ruszył kolejny etap Świerkowej Polany

Firma Skaland rozpoczęła drugi etap budowy osiedla Świerkowa Polana w podpoznańskim Robakowie. Teren budowy został zabezpieczony i ogrodzony, powstały już fundamenty. W tym etapie do oferty trafi 140 mieszkań trzy- oraz czteropokojowych (część z nich będzie dwupoziomowa) o powierzchniach od 64 do 72 mkw. W cenę każdego lokalu wliczone będą dwa miejsca parkingowe oraz ogród (powierzchnie od 35 do 130 mkw.).

Ponadto w mieszkaniach według standardów deweloperskich wykonane zostaną marmurowe parapety, przyłącza do kominków, drewniane tarasy, instalacja RTV, instalacja c.o. z piecami dwufunkcyjnymi oraz domofony. Część lokali będzie przystosowana do prowadzenia działalności handlowo-usługowej. Ceny za mkw. zaczynają się od 4,1 tys. zł. Pierwsi mieszkańcy otrzymają klucze do mieszkań w drugim kwartale 2013 r.

MIESZKANIA

Powstanie nowe osiedle na Bemowie

Grupa deweloperska Robyg zbuduje nowe osiedle mieszkaniowe na warszawskim Bemowie. Przedstawiciele spółki podpisali już umowę dotyczącą refinansowania zakupu działki na osiedlu Jelonki w okolicy skrzyżowania ulic Połczyńskiej i Powstańców Śląskich. Umowa dotyczy kredytu w wysokości 8,4 mln zł, natomiast łączna cena zakupu to 14 mln zł netto. Na kupionym terenie powstanie kompleks obejmujący 300 mieszkań.

Prace budowlane rozpoczną się pod koniec 2012 r. Nowa inwestycja sąsiaduje z innym realizowanym przez Robyg osiedlem, którego pierwszą część oddano już do użytku. Osiedle Kameralne będzie się składało z trzech dwupiętrowych kamieniczek (oddano już I etap) oraz czteropiętrowego budynku wielorodzinnego (II etap), w których łącznie powstaną 223 mieszkania.

PORTY LOTNICZE

Otwarto terminal w Łodzi

Łódź ma wreszcie lotnisko z prawdziwego zdarzenia. Do użytku oddano terminal pasażerski nr 3 Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta w Łodzi. Kontrakt na rozbudowę lotniska zrealizowało konsorcjum z udziałem Hochtief Polska i Hochtief Solutions. Powierzchnia zabudowy terminalu wynosi ponad 9 tys. mkw., a powierzchnia całkowita 28 tys. mkw.

W terminalu, prócz hal do obsługi pasażerów znajduje się także sortownia bagażu i część garażowa, natomiast na dachu budynku powstała wieża dla osób koordynujących ruch na płycie. W terminalu 3 będzie odprawianych ponad 1,5 mln pasażerów rocznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ADO, MCH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Newsy z branży