NFOŚiGW rusza z ekokampanią dla dzieci

AR
opublikowano: 03-09-2019, 12:47

Drzewko Enfoś, które w serii przygód walczy ze złą „plastikową Zgryzoldą”, będzie promować ekopostawy wśród dzieci. To nowa akcja edukacyjna z okazji 30-lecia istnienia rządowego funduszu.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska (NFOŚiGW), którego prezesem został w ubiegłym tygodniu Piotr Woźny, z okazji 30-lecia powstania i rozpoczęcia nowego roku szkolnego wystartował z kampanią edukacyjną, promującą ekologiczne postawy - tym razem wśród dzieci. Jej elementami są książka „Brygada Enfosia kontra plastikowa Zgryzolda” Donaty Bienieckiej-Popardowskiej, która od lat pracuje w funduszu, oraz pluszowa maskotka przedstawiająca głównego bohatera,  którym jest sympatyczne drzewko. 

- Miśka i Julek, tak jak miliony dzieci w Polsce, właśnie rozpoczynają rok szkolny. Jeszcze w wakacyjnych humorach, ale jednocześnie podekscytowani pójściem do pierwszej klasy, nie mają pojęcia, jaka przygoda czeka na nich poza szkolnymi murami. W świecie, do którego udadzą się z drzewkiem o imieniu Enfoś, będą musieli stawić czoła tajemniczej Zgryzoldzie von Plastik - opowiada Sławomir Kmiecik, rzecznik prasowy NFOŚiGW. 

Dzięki książce dzieci mogą zapoznać się z tematyką współczesnych wyzwań ekologicznych, m.in. nadmierną produkcją plastiku oraz smogu. Inicjatywie towarzyszy konkurs dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z klas I-III.  

Edukacyjno-promocyjna akcja – obejmująca książkę, maskotkę i konkurs – to inicjatywa pracowników Departamentu Promocji i Komunikacji Społecznej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Książkę napisała Donata Bieniecka-Popardowska  (Departamentu Promocji i Komunikacji Społecznej), a ilustracje na zlecenie Funduszu stworzył Maciej Batory z firmy Dźwignia Handlu. Z kolei dzieci i wnuki pracowników NFOŚiGW pomogły narysować głównego bohatera – drzewko, które doczekało się wersji pluszowej.

NFOŚiGW, który powołano 1 lipca 1989 r., finansuje największe, strategiczne i innowacyjne przedsięwzięcia proekologiczne w Polsce. To pierwsza i jedyna tego rodzaju instytucja publiczna na świecie, która realizuje politykę ekologiczną państwa, kreowaną przez Ministerstwo Środowiska. Przez trzy dekady na poprawę stanu środowiska fundusz przeznaczył łącznie 96 mld zł, a wartość wspartych inwestycji to 237 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane