Czytasz dzięki

NG2 bije rekord sprzedaży

Magdalena Brzózka
opublikowano: 05-05-2009, 00:00

Obuwnicza spółka po raz pierwszy w ciągu miesiąca przekroczyła granicę 100 mln zł obrotu.

Obuwnicza spółka po raz pierwszy w ciągu miesiąca przekroczyła granicę 100 mln zł obrotu.

Za oknem kryzys, a obuwniczy gigant NG2, zarządzający trzema sieciami: Boti, CCC i Quazi, bije rekordy. Spółka miała w kwietniu 102,2 mln zł przychodów ze sprzedaży, czyli o blisko 60 proc. więcej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. Przychody od stycznia do kwietnia wyniosły 269,3 mln zł i były wyższe od osiągniętych w takim samym okresie 2008 r. o 32,7 proc.

— Na wyniki sprzedażo- we w kwietniu wpływ miało wiele czynników, m.in. bardzo ciepła i słoneczna pogo-da. W środku miesiąca przypadły święta wielka- nocne, a okres przedświąteczny to tradycyjny czas zakupów odzieży i obuwia — mówi Dariusz Miłek, prezes i główny akcjonariusz NG2.

Zarząd podkreśla, że wszystkie sieci NG2 zanotowały dwucyfrowy wzrost sprzedaży realizowanej w tzw. sklepach porówny-walnych, czyli otwartych co najmniej od 1 stycznia 2008 r.

— Wyniki kwietnia nastrajają nas bardzo optymistycznie, jeżeli chodzi o cały drugi kwartał. Mocno pracowaliśmy nad wzornictwem i kolorystyką obuwia, a ich ceny w kolekcji wiosennej utrzymane zostały na bardzo atrakcyjnym poziomie, co przełożyło się na rezultaty sprzedażowe — mówi Dariusz Miłek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Brzózka

Polecane