Nibe dotuje pompy ciepła

opublikowano: 01-03-2018, 22:00

Od 1 marca do 31 maja 2018 r. można się ubiegać o szwedzką dotację na system Nibe, dlatego podczas budowy domu bądź jego remontu warto się zastanowić nad instalacją pomp ciepła.

Od 1 marca do 31 maja 2018 r. można się ubiegać o szwedzką dotację na system Nibe, dlatego podczas budowy domu bądź jego remontu warto się zastanowić nad instalacją pomp ciepła. Firma Nibe twierdzi, że udziela dotacji nie tylko w celach promocyjnych. Wspiera działania proekologiczne prowadząc m.in. kampanię Zielona Eskadra. Dotacja obejmie 150 gruntowych pomp ciepła i tyle samo powietrznych pomp ciepła. Wsparcie wynosi 5 tys. zł do pomp ciepła, 6 tys. zł do pompy wraz z rekuperatorem, 9 tys. zł do pompy ciepła z zestawem fotowoltaicznym, a 10 tys. zł dla pompy ciepła z rekuperatorem i zestawem fotowoltaicznym.

Według wytycznych Unii Europejskiej do 2020 r. budynki w Polsce mają być przystosowane do niskiego zużycia energii. Budowa domów energooszczędnych jest droższa o około 20 proc. niż tradycyjnych. Koszt specjalnych materiałów i technologii odnawialnych źródeł energii zwraca się jednak w postaci oszczędności na rachunkach. Potencjalny klient musi chcieć kupić pompę ciepła na użytek własny. Należy dokonać rejestracji przez stronę www.szwedzkadotacja.pl, na maila przyjdzie kupon, który należy wypełnić, podpisać i odesłać do Nibe-Biawar. Odesłanie kuponu gwarantuje rezerwację pompy z puli urządzeń objętych dotacją. Następnie należy dokonać wyboru instalatora i typu pompy i w ciągu 14 dni od potwierdzenia rezerwacji za pośrednictwem wybranego dystrybutora lub firmy wykonawczej kupić system Nibe w cenie obniżonej o dotację.

Największą popularnością cieszą się pompy typu powietrze/woda, które, korzystając z programu szwedzkiej dotacji, można kupić za 9 tys. zł netto (dotyczy zestawu służącego do centralnego ogrzewania budynku Basic Split 6kW). Montaż kosztuje 4-5 tys. zł, ale ostateczny koszt jest zawsze określany po wizji lokalnej, ponieważ firma wykonawcza musi ustalić liczbę i długość materiałów montażowych i instalacyjnych oraz możliwość wpięcia w system grzewczy, jeśli to już zbudowany obiekt. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy