Nie było odbicia

opublikowano: 23-10-2012, 00:00

W piątek Stoxx Europe 600 spadł najmocniej od dwóch tygodni.

W poniedziałek nie było jednak popytu na przecenione akcje. Inwestorów nie zachęcił do zakupów sukces wyborczy premiera Hiszpanii, który według niektórych komentatorów przybliża decyzję o wystąpieniu o pomoc finansową. Psuły nastroje dane o japońskim eksporcie i słabe otwarcie handlu na Wall Street. Na europejskich parkietach najmocniej taniały akcje spółek chemicznych i naftowych. Wśród tych ostatnich taniał także BP, który sprzedał państwowemu Rosnieftowi swoje udziały w TNK-BP za gotówkę i akcje największej rosyjskiej spółki naftowej. Najlepiej na tle rynku wyglądały banki i spółki ubezpieczeniowe. We Frankfurcie przez cały dzień najmocniej rósł kurs Commerzbanku. W Paryżu w piątce najmocniej drożejących blue chipów były m.in. Credit Agricole i BNP Paribas. W Londynie rosły notowania spółki ubezpieczeniowej Aviva.

Na Wall Street dominowały niewielkie zmiany kursów. Wobec braku publikacji danych makro inwestorzy wciąż śledzili wyniki kwartalne i prognozy spółek. Rozczarował Caterpillar. Największy producent ciężkiego sprzętu budowlanego zapowiedział na 2013 r. najniższy wzrost sprzedaży od czterech lat. Słabł dolar, taniały obligacje USA. Na rynku akcji najsłabiej wyglądały segmenty użyteczności publicznej i dóbr konsumpcyjnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu