Nie przegap w poniedziałek, 6 grudnia

DI, PAP
opublikowano: 05-12-2010, 22:33

 

GIEŁDA

BSC Drukarnia Opakowań - Początek przyjmowania w DM IDMSA zapisów na 3.000.000 akcji serii H. 

APATOR - GPW - Dzień ustalenia prawa do dywidendy 0,25 zł na akcję.

MLK - Debiut na rynku GPW 31.250.000 akcji zwykłych na okaziciela spółki. 

NICOGAMES - NC - Wprowadzenie do obrotu akcji zwykłych na okaziciela serii G (30.000.000 akcji) i H (2.000.000 akcji) spółki.

ROBYG-PDA - GPW - Wprowadzenie do obrotu akcji zwykłych na okaziciela serii A (5.750.000 akcji), B (4.250.000 akcji), C (150.000.000 akcji), D (38.390.000 akcji), E (20.000.000 akcji) i F (39.000.000 akcji) spółki.

MAKRO

14:30 - Kanada - Pozwolenia na budowę M/M Październik

14:30 - Kanada - Pozwolenia na budowę R/R Październik

16:00 - KanadaIvey - PMI Listopad

Japonia - Rezerwy walutowe Listopad

KRAJ

Warszawa

11:00 Konferencja nt. dokumentu opracowanego przez Zespół Programu Przeciw Korupcji Fundacji im. Stefana Batorego pt. "Jak walczyć z korupcją?"

Wizyta prezydenta Federacji Rosyjskiej Dmitrija Miedwiediewa (2 dni) 12.00 - ceremonia oficjalnego powitania 12.15

ŚWIAT

BERLIN - W stolicy Niemiec odbędą się 10. polsko-niemieckie konsultacje międzyrządowe z udziałem premiera Donalda Tuska i kanclerz Angeli Merkel. W rozmowach będą uczestniczyć także przedstawiciele resortów: spraw zagranicznych, gospodarki, finansów, rolnictwa, infrastruktury, pracy, sprawiedliwości, kultury i oświaty. W zdecydowanej większości resorty te będą reprezentowane na szczeblu ministrów. Zaplanowano również spotkanie szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Tomasza Arabskiego i szefa Urzędu Kanclerskiego Ronalda Pofalli.

Tematami rozmów w Berlinie będą m.in. plany obchodów 20. rocznicy podpisania polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy z 17 czerwca 1991 roku, przygotowania do polskiej prezydencji w Unii Europejskiej w drugiej połowie 2011 roku, prace nad stworzeniem trwałego mechanizmu antykryzysowego dla zadłużonych krajów strefy euro oraz negocjacje w sprawie budżetu UE.

Można też oczekiwać, że szefowie rządów i ministrowie odniosą się do utrzymujących się rozbieżności w kwestii ułożenia Gazociągu Północnego pod Morzem Bałtyckim na odcinkach, w którym przecina on północny tor podejściowy do portu w Świnoujściu. Kolejnym problemem, który może stać się tematem konsultacji polsko-niemieckich, są połączenia kolejowe Szczecina z Berlinem oraz Wrocławia z Berlinem i Dreznem.

GENEWA - W Genewie zostaną wznowione negocjacje przedstawicieli sześciu mocarstw (pięciu stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ: Rosji, USA, Chin, Wielkiej Brytanii i Francji oraz Niemiec) z Iranem na temat irańskiego programu nuklearnego (do 7 grudnia).

WASZYNGTON - Ministrowie spraw zagranicznych Stanów Zjednoczonych, Japonii i Korei Południowej spotykają się w Waszyngtonie, by przedyskutować sposób postępowania wobec Korei Północnej i omówić chińską propozycję zorganizowania rozmów z udziałem Rosji i Korei Północnej w sprawie północnokoreańskiego programu jądrowego.

BRUKSELA - Posiedzenie unijnych ministrów ds. pracy i polityki społecznej. Głównym tematem będzie dyskusja o dyrektywie o urlopach macierzyńskich, po tym gdy w październiku eurodeputowani przegłosowali swoje stanowisko, w którym opowiedzieli się za tym, by minimalne urlopy macierzyńskie w UE zostały wydłużone z obecnych 14 do 20 tygodni, płatnych w 100 proc.

BRUKSELA - Wspólna konferencja prasowa szefa Komisji Europejskiej Jose Manuela Barroso i premiera Grecji Jeorjosa Papandreu (godz. 17.15).

BERLIN - Konferencja gospodarcza na temat współpracy polsko-niemieckiej i konsekwencji planowanego na 1 maja 2011 r. zniesienia barier na niemieckim rynku pracy dla obywateli nowych państw UE, w tym Polski. Udział w konferencji zapowiedzieli polski wiceminister gospodarki Rafał Baniak i przewodniczący Konfederacji Pracodawców Polskich Andrzej Malinowski.

BRUKSELA - Przed Parlamentem Europejskim odbędzie się manifestacja "Prawda i Pamięć - Smoleńsk 2010" z udziałem młodzieży z Polski. Jak poinformowali organizatorzy, manifestacja "ma na celu uświadomienie międzynarodowej opinii publicznej, w jak skandaliczny sposób prokuratura rosyjska prowadzi śledztwo w sprawie katastrofy polskiego rządowego samolotu, który rozbił się 10 kwietnia w Smoleńsku". Organizatorem manifestacji jest Fundacja Niezależne Media oraz europoseł ECR Ryszard Czarnecki.

LONDYN - Portal Wikileaks ujawnia kolejne poufne dokumenty amerykańskiej dyplomacji. Dalsze reperkusje tych publikacji na świecie.

WATYKAN - Benedykt XVI przyjmie na audiencji premiera Węgier Viktora Orbana.

DELHI - Prezydent Francji Nicolas Sarkozy kontynuuje wizytę w Indiach, spotka się z indyjskim premierem Manmohanem Singhiem.

LONDYN - Wręczenie Medali Wdzięczności ufundowanych przez Europejskie Centrum Solidarności obcokrajowcom i przedstawicielom Polonii za poparcie dla NSZZ "Solidarność" w latach 80. Uhonorowana zostanie m.in. Julie Hykiel, animatorka pomocy charytatywnej "Friends of Poland".

LONDYN - Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek w znanej uczelni London School of Economics & Political Science będzie odpowiadał na pytania historyka Normana Daviesa i studentów. Buzek spotka się też z Polonią w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym.

CHABAROWSK - Międzyregionalna konferencja partii Jedna Rosja w Chabarowsku na Dalekim Wschodzie, z udziałem premiera Władimira Putina.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu