Nie przegap w środę, 10 listopada

DI
opublikowano: 09-11-2010, 21:41

 

KRAJ
Warszawa
09:30 Debata oraz konferencja prasowa Koalicji Klimatycznej "Efektywność podstawą bezpieczeństwa energetycznego Polski. Rola państwa i biznesu" (Centrum Zielna, Zielna 37)
09:30 Rozprawa przed Trybunałem Konstytucyjnym dotycząca Traktatu z Lizbony (TK, al. Szucha 12a)
10:00 Seminarium pt. "Perspektywy rozwoju partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce", poświęcone kwestii realizacji formuły PPP w Polsce i na świecie, organizowane przez Ministerstwo Gospodarki, z udziałem ministra gospodarki Waldemara Pawlaka (Ministerstwo Gospodarki, s. ABC, Pl. Trzech Krzyży 3/5)
10:00 Konferencja "Energia jądrowa w Polsce - plany, kontrowersje i wyzwania", organizowana przez Fundację im. Kazimierza Pułaskiego (Budynek Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy, Koszykowa 26/28)
10:00 Strajk ostrzegawczy personelu pokładowego PLL LOT SA, organizowany przez Związek Zawodowy Personelu Pokładowego (ZZPP) (baza macierzysta PLL LOT SA, 17 Stycznia)
10:30 Konferencja prasowa ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego oraz ministra rolnictwa Łotwy Janisa Duklavsa (Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, s. 51, Wspólna 30)
12:00 Podpisanie umowy przez wojewodę mazowieckiego Jacka Kozłowskiego, marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika i prezesa WKD Grzegorza Dymeckiego na nowoczesne pociągi dla Warszawskiej Kolei Dojazdowej (Urząd Marszałkowski, Jagiellońska 26, s. konferencyjna)
12:10 Konferencja prasowa otwierająca kongres "Banki Spółdzielcze Inkubatorami Lokalnej Przedsiębiorczości", z udziałem ministra gospodarki, wicepremiera Waldemara Pawlaka (Sejm, s. 101)
Bytom
11:00 Konferencja prasowa nt. otwarcia galerii handlowej w centrum miasta - Agora Bytom, z udziałem prezydenta miasta Piotra Koja (Biuro Promocji Miasta, Rynek 7)
Koszalin
15:30 Konferencja prasowa ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka, wiceministra środowiska Stanisława Gawłowskiego i kandydata PO na prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego (Biuro Poselskie Platformy Obywatelskiej, ul. Dworcowa 10/4)
Kraków
11:00 Konferencja prasowa pt. "Wykształcić i dać pracę" z udziałem kandydatów PO w wyborach samorządowych (Biuro poselskie PO, ul. Krowoderska 55/8)
Łódź
10:30 Konferencja prasowa dotycząca II etapu przebudowy linii kolejowej Łódź - Warszawa z planowanym udziałem prezesa PKP Polskich Linii Kolejowych Zbigniewa Szafrańskiego, dyrektora Centrum Kolei Dużych Prędkości Jana Raczyńskiego i wojewody łódzkiego Jolanty Chełmińskiej (Urząd Wojewódzki, ul. Piotrkowska 104) 
Sopot
09:00 Zakończenie V Forum Energetycznego, organizowanego przez Miasto Sopot i Fundację Studiów Wschodnich (Centrum Haffner, ul. Powstańców Warszawy 19)
Szczecin
08:25 Konferencja prasowa z udziałem Ministra Infrastruktury Cezarego Grabarczyka oraz kandydata PO na prezydenta Szczecina Arkadiusza Litwińskiego, która odbędzie się w trakcie przejazdu szynobusem po trasie Szybkiej Kolei Miejskiej (Dworzec Główny PKP , peron 4)

ŚWIAT
BRUKSELA - O godz. 11 konferencja prasowa komisarza ds. energii Guenthera Oettingera. KE opublikuje strategię rozwoju europejskiej polityki energetycznej do 2020 roku.
Chodzi o to, jak tę politykę zdynamizować i wykorzystać do przestawienia unijnej gospodarki na tory trwałego, zrównoważonego rozwoju. Strategia ma wziąć po uwagę kluczowe decyzje inwestycyjne w nadchodzących latach oraz fakt, że strukturalne zapotrzebowanie na energię nie spada, a spodziewany jest jego szybki wzrost, gdy UE upora się ze skutkami kryzysu. Strategia nakreśli, jak UE zrealizuje cel budowy zintegrowanego rynku energii, wsparcia nowych technologii (odnawialne źródła energii), jakie są konieczne europejskie inwestycje, jak prowadzić politykę wobec krajów trzecich i zapewnić bezpieczeństwo dostaw dla wszystkich obywateli UE.
BRUKSELA - O godz. 12.30 konferencja prasowa komisarza ds. polityki regionalnej Johannesa Hahna oraz komisarza ds. społecznych i zatrudnienia Laszlo Andora. Przedstawiony zostanie piąty raport spójności KE, który ma nakreślić wizję polityki spójności po roku 2013, przy czym zapowiada już, że powinna się ona skupić na ograniczonej liczbie celów.
Raport już pochwaliła była komisarz ds. polityki regionalnej, obecna szefowa komisji rozwoju regionalnego PE Danuta Huebner. Jej zdaniem raport potwierdza, że polityka spójności to nowoczesna polityka, która jest głównym narzędziem Unii w realizacji celów strategii wzrostu gospodarczego UE 2020. A to wróży, że w nowym budżecie polityka spójności, której Polska jest głównym beneficjentem, powinna dalej zajmować ważne miejsce.
BRUKSELA - Nadzwyczajne spotkanie ministrów ds. konkurencyjności. Planowane porozumienie ws. reżimu językowego unijnego patentu. Na spotkaniu w październiku nie udało się porozumieć co do tego, na ile języków i na jakich warunkach mają być tłumaczone patenty rejestrowane w UE. Ministrowie z Włoch i Hiszpanii powtórzyli swój sprzeciw wobec pominięcia ich języków w nowym systemie; oba kraje domagają się, by ich języki były uznane za języki urzędowe dla europejskiego patentu, obok angielskiego, francuskiego i niemieckiego. Jak szacuje KE, koszty uzyskania patentu obowiązującego w całej UE są obecnie dziesięciokrotnie wyższe (ok. 20 tys. euro) niż w USA (ok. 1850 euro), czym zniechęcają wynalazców w Europie do ochrony swych wynalazków. Na te wysokie koszty w Europie składają się głównie koszty tłumaczeń.
BRUKSELA - Od godz. 15 mini-sesja Parlamentu Europejskiego: m.in. debata o stosunkach UE-USA przed szczytem 20 listopada w Lizbonie, debata o unijnej strategii ochrony danych pasażerów, debata o wzmocnieniu OBWE i roli UE z udziałem szefowej unijnej dyplomacji Catherine Ashton.
BERLIN - Niemiecka Rada Ekspertów Ekonomicznych (znana jako "pięciu mędrców") zaprezentuje o godz. 11.45 doroczny raport.
SEUL - Wizyta prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa w Korei Południowej (do 11 listopada).
TOKIO - Wizyta szefa MSZ Rosji Siergieja Ławrowa w Japonii (do 11 listopada).
JOKOHAMA - Ministerialne, dwudniowe spotkanie państw organizacji Współpracy Ekonomicznej Azji i Pacyfiku (APEC).
DŻAKARTA, SEUL - Zakończenie wizyty Baracka Obamy w Indonezji, skąd prezydent USA udaje się do Korei Południowej, gdzie w czwartek rozpocznie się szczyt G20.
PEKIN - Drugi i ostatni dzień wizyty brytyjskiego premiera Davida Camerona w Chinach; spotkanie z prezydentem Hu Jintao.
LIZBONA - Publikacja dorocznego raportu Europejskiego Obserwatorium Narkotyków i Uzależnień (godz. 11).

MAKRO
          Chiny – Bilans handlu zagranicznego w październiku
07:00 Japonia – Indeks zaufania konsumentów w październiku
07:30 Francja -  Inflacja CPI w październiku
08:45 Francja – Produkcja przemysłowa we wrześniu
14:00 Polska – Bilans obrotów kapitałowych, bieżących i finansowych we wrześniu
14:30 USA – Bilans handlu zagranicznego we wrześniu
14:30 USA – Indeks cen importu w październiku
14:30 USA – Wnioski o kredyt hipoteczny

GIEŁDA
Wyniki kwartalne przed sesją na Wall Street publikują Allianz, Credit Agricole i E.ON, po sesji Cisco Systems
EGB - Wprowadzenie do obrotu na NC akcji zwykłych na okaziciela serii C, D i F
Eskimos - Wprowadzenie do obrotu na NC akcji zwykłych na okaziciela serii B i C
Transpol - Koniec przyjmowania zapisów na akcje serii D spółki w transzy inwestorów indywidualnych oraz w transzy inwestorów instytucjonalnych
Bytom - Ciąg dalszy NWZA przerwanego 28 października
Kredyt Inkaso - Wprowadzenie do obrotu giełdowego 3 mln PDA serii E

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane