Nie przegap we wtorek, 6 września

DI
05-09-2011, 21:21

 

KRAJ
Warszawa
09:30 Briefing wiceministra gospodarki Mieczysława Kasprzaka nt. dotacji dla samorządów na budowę lub remonty dróg powiatowych i gminnych (Ministerstwo Gospodarki, pl. Trzech Krzyży 3/5)
10:00 Konferencja pt. "Legislacja 2011 - Refundacja", organizowana przez Pracodawców RP (PAN, ks. Trojdena 4)
10:00 Konferencja prasowa wicepremiera Waldemara Pawlaka (Sejm, s. 101)
11:00 Posiedzenie Rady Ministrów
11:00 Konferencja prasowa nt. 17. edycji raportu InfoDług, organizowana przez BIG Informator i BIK (Klub Bankowca, Smolna 6)
Gdańsk
10:00 Otwarcie XVI Międzynarodowych Targów Morskich BaLTEXPO 2011 (do 8.09.) (Hala Olivia, Al. Grunwaldzka 470)
Katowice
10:00 Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego "Katowice 2011" 10:00 - otwarcie ekspozycji dla zwiedzających 11:00 - uroczyste otwarcie z udziałem przedstawicieli władz (Plac przed "Spodkiem") 12:30 - konferencja "Sektor gazowy i węglowy a bezpieczeństwo energetyczne Europy i Polski. Wyzwania, możliwości, prognozy" (s. konferencyjna nr 1) (Hala Spodek, al. Korfantego 35)
Poznań
10:00 Inauguracja międzynarodowych konferencji naukowych: 14. Spotkania Europejskiej Transportowej Grupy Roboczej; 26. Konferencji Mini-EURO; 1. Europejskiej Konferencji Transportu Lotniczego (Centrum Kongresowo Wykładowe PP, ul. Piotrowo 2)
Tarnów
11:45 Konferencja prasowa z udziałem ministra skarbu państwa Aleksandra Grada oraz podsekretarza Stanu w MSP Krzysztofa Walenczaka inaugurująca IV Forum Inwestycyjne Forum Ekonomicznego (do 7.09.) (Teatr im. Ludwika Solskiego)
Zakopane
16:00 Prezentacja planów słowackiej Spółki Tatry Mountain Resorts związanych z inwestycjami turystycznymi na terenie Polski (Hotel Grand Nosalowy Dwór, ul. Balzera 21)

ŚWIAT
WYBORG - Koło Wyborga rozpocznie się operacja napełniania gazem Gazociągu Północnego (Nord Stream), który przez Morze Bałtyckie bezpośrednio połączył Rosję z Niemcami. Pierwszy surowiec do odbiorców ma popłynąć bałtycką magistralą na przełomie października i listopada. Budowa liczącego 1224 km morskiego odcinka Nord Stream ruszyła 9 kwietnia 2010 roku. W zeszłym miesiącu został on połączony z sieciami przesyłu gazu w Niemczech i Rosji. Nord Stream będą tworzyć dwie nitki o przepustowości po 27,5 mld metrów sześciennych surowca rocznie. Układanie drugiej nitki już się rozpoczęło. Do użytku ma być oddana w końcu 2012 roku.
MOSKWA - Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew otworzy Jarosławskie Forum Polityki Globalnej. W konferencji organizowanej w Jarosławiu nad Wołgą uczestniczy co roku kilkuset polityków, biznesmenów, politologów, ekonomistów, socjologów, historyków oraz publicystów z Rosji i zagranicy.
RZYM - Największy włoski związek zawodowy CGIL zapowiada jednodniowy strajk generalny i manifestacje w całym kraju przeciwko planom oszczędnościowym rządu w czasie, gdy mają one być omawiane w Senacie. Główny protest ma się odbyć w Rzymie o godz. 11. Pierwsze głosowanie w parlamencie nad rządowym programem walki z dramatycznym deficytem budżetowym Włoch przewiduje się jeszcze w tym tygodniu.
MADRYT - W Hiszpanii dwie wielkie centrale związkowe: CC.OO i UGT zapowiadają manifestację (godz. 19) przeciwko reformie konstytucyjnej wprowadzającej zasadę stabilności finansowej w celu ograniczenia deficytu budżetowego. Reformę uchwalił już Kongres Deputowanych, głosowanie w Senacie odbędzie się w środę. Związki zawodowe krytykują "władzę rynków" i domagają się referendum w sprawie zmian.
PARYŻ - Nadzwyczajne posiedzenie francuskiego parlamentu poświęcone projektowi korekty budżetu na 2011 r. uwzględniającej pomoc dla Grecji i dodatkowe rygorystyczne posunięcia mające na celu ograniczenie deficytu. Głosowanie w Zgromadzeniu Narodowym przewidziane jest na środę, a w Senacie - na czwartek. Socjalistyczna opozycja postanowiła wstrzymać się od głosu.
BERLIN - Niemiecki minister spraw zagranicznych Guido Westerwelle spotka się z szefem fińskiej dyplomacji Erkki Tuomioją. Wieczorem zaś odbędzie się spotkanie ministrów finansów Niemiec, Finlandii i Holandii na temat zadłużenia Grecji.
BERLIN - Niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble ma przedstawić w Bundestagu budżet na rok 2012 i plan budżetowy do 2015 roku.
LONDYN - Brytyjski parlament zbiera się na pierwszym posiedzeniu po wakacyjnej przerwie. Zaplanowana jest debata nad reformą publicznej służby zdrowia (Health and Social Care Bill).
LONDYN - Międzynarodowy Instytut Studiów Strategicznych publikuje doroczny raport (Strategic Survey 2011: The Annual Review of World Affairs) o najważniejszych wydarzeniach ub.r. w wymiarze strategicznym.

MAKRO
06:10 Japonia – Stopa procentowa
06:30 Australia – Stopa procentowa
09:15 Szwajcaria – Inflacja CPI w sierpniu
11:00 Euroland- Dynamika PKB w II kw.
12:00 Niemcy – Zamówienia w przemyśle w lipcu
16:00 USA – Indeks ISM dla branż poza przemysłowych (usług) w sierpniu

GIEŁDA
Global Trade – Debiut walorów spółki na rynku NewConnect
Alumast – Dzień ustalenia prawa poboru akcji spółki
Famur – Dzień wypłaty dywidendy w kwocie 62 gr na akcję
TUP – Dzień wypłaty dywidendy w kwocie 5 gr na akcję
ECO – Dzień wypłaty dywidendy w kwocie 47 gr na akcję


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nie przegap we wtorek, 6 września