Niebieski brylant bez skazy może pobić rekord na aukcji

opublikowano: 18-09-2015, 09:28

Niebieski brylant o wadze 12,03 karata, w którym eksperci nie dopatrzyli się żadnej skazy, może zostać sprzedany na aukcji w Genewie za rekordową kwotę 55 mln USD.

Brylant „Blue Moon” został odnaleziony w styczniu ubiegłego roku w RPA. Zanim trafi na aukcję Sotheby's w Genewie, 11 listopada, zostanie zaprezentowany w Hongkongu, Londynie i Nowym Jorku.

„Blue Moon” jest największym brylantem o szlifie poduszkowym, który trafi na aukcję. Sotheby's oszacował jego cenę na 35-55 mln USD. Osiągnięcie górnej granicy będzie oznaczało pobicie rekordu.

W listopadzie 2010 roku różowy brylant „Graff Pink” o wadze 24,78 karata został sprzedany na aukcji w Genewie za 46 mln USD. Rekord ceny zapłaconej za niebieski brylant padł w listopadzie ubiegłego roku, kiedy za kamień o wadze 9,75 karata zapłacono na giełdzie w Nowym Jorku 32,6 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, local.ch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu