Niebieski happening

opublikowano: 11-10-2018, 22:00

Siostry Rzeki to kolejna odsłona akcji artystycznej i społecznej, która zwraca uwagę na problem niszczenia rzek w Polsce.

Ubrane na niebiesko kobiety spotkają się tym razem — po działaniach w Krakowie i Ciechocinku — w Warszawie, 13 października o godz. 13 na wysokości plaży Poniatówka. Zamanifestują, by wyrazić swój sprzeciw wobec degradacji przyrody w Polsce. Na wezwanie Wisły przybędą: Soła, Wyrwa, Przemsza, Narew, Wiar, Pasłęka, Pisia Gągolina, Łyna, Glinna, Dzika Orlica, Białka, Kłodnica, Krutynia, Prosna i Warta. Duże rzeki i potoki zaśpiewają razem pieśń rzek, przygotowaną specjalnie na tę okazję. Do udziału w akcji zaproszone są wszystkie kobiety,którym nie jest obojętny los polskich rzek.

KOLEJ NA WARSZAWĘ:
KOLEJ NA WARSZAWĘ:
Ubrane na niebiesko kobiety zamanifestują sprzeciw wobec degradacji przyrody w Polsce. Przybędą: Soła, Wyrwa, Przemsza, Narew, Wiar, Pasłęka, Pisia Gągolina, Łyna, Glinna, Dzika Orlica, Białka, Kłodnica, Krutynia, Prosna i Warta. Na zdjęciu: akcja Sióstr Rzek w Krakowie.
Fot. Stanisław-Rozpędzik

Rzeki to nie tylko piękno, ale również bezpieczeństwo powodziowe i czysta woda dla wszystkich Polaków. W Europie Zachodniej już dawno zorientowano się, że regulacja i przegradzanie rzek szkodzą przyrodzie, dlatego kraje te wracają do renaturalizacji wielkich rzek — w tym Renu (w Szwajcarii i Austrii).

W czerwcu 2018 r., podczas pierwszej akcji Sióstr Rzek w Krakowie, naprzeciwko Wawelu, w happeningu wzięło udział ponad sto kobiet. Kolejne miały miejsce w wakacje — w Ciechocinku (niedaleko miejsca planowanej zapory w Siarzewie), na Bugu, Oleśnicy, Świdrze i Warcie.

Akcję można śledzić na stronie: https://www.facebook.com/ events/2020948531459236/

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane