Niejednoznacznie o Playu

opublikowano: 25-01-2018, 22:00

Seria pozytywnych rekomendacji dla akcji ubiegłorocznego debiutanta tak szybko, jak została wydłużona, tak też została przerwana.

Vera Studenja z Erste Group podniosła zalecenie z „trzymaj” do „kupuj” z ceną docelową 43 zł (była to siódma z rzędu pozytywna rekomendacja dla walorów telekomu), ale tego samego dnia rekomendację „trzymaj” wydali analitycy mBanku. Ich zdaniem, cena docelowa to 34,7 zł.

To nieznacznie powyżej kursu na GPW. Do tej pory niżej wycenił akcje Playa tylko Marcin Nowak z Ipopemy Securities (na 32 zł) i stało się to jeszcze przed wejściem firmy na warszawską giełdę. Średnia z cen docelowych wciąż jest wysoka i przekracza 41 zł, co oznacza, że w ocenie większości analityków akcje spółki są niedowartościowane o około 25 proc.

W tym tygodniu minęło 180 dni od debiutu giełdowego największego pod względem liczby klientów operatora mobilnego na polskim rynku. To oznacza, że wygasają lock-upy głównych akcjonariuszy spółki: Greka Panosa Germanosa i Islandczyka Thora Björgólfssona, którzy za pośrednictwem wehikułów inwestycyjnych kontrolują wspólnie ponad 50 proc. akcji spółki. Pakiety te są warte obecnie po około 2,15 mld zł. Choć rynek nie obawia się po wygaśnięciulock-upów nagłej podaży olbrzymich pakietów akcji, to kurs Playa w ciągu ostatnich dwóch miesięcy utrzymuje się poniżej poziomu z debiutu.

— Play w ofercie publicznej nie został sprzedany tanio, a od tego czasu nie zaskoczył niczym pozytywnym ani niczym negatywnym, co mogłoby wywołać silniejszą reakcję kursu. Inwestorzy czekają na dywidendę, część z nich może też mieć pewne wątpliwości co do przyszłości spółki, wywołane tym, że rynek idzie w inną stronę i łączy usługi stacjonarne z mobilnymi — tłumaczy Zbigniew Porczyk, analityk Trigon DM.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Niejednoznacznie o Playu