Niektórzy zatrudniają

DCZ
opublikowano: 15-05-2009, 00:00

Aż 52 proc. firm w Polsce chce zatrudniać specjalistów i menedżerów. Zwalnia 30 proc. pracodawców.

Aż 52 proc. firm w Polsce chce zatrudniać specjalistów i menedżerów. Zwalnia 30 proc. pracodawców.

Najwyższe wskaźniki zatrudniania deklarują pracodawcy z sektorów: farmaceutycznego (aż 89 proc.), IT i telekomunikacji (64 proc.) oraz FMCG (63 proc.) — wynika z międzynarodowego badania "Global Snapshot", przeprowadzonego przez firmę rekrutacyjną Antal International. Najniższe wskaźniki mają: motoryzacja (22 proc.) oraz nieruchomości i budownictwo (33 proc.).

— Wskaźnik aktywnego zatrudniania specjalistów i menedżerów spadł z 60 proc. w listopadzie 2008 r. do 52 proc. w kwietniu tego roku. A odsetek firm deklarujących zwolnienia wzrósł z 15 do 30 proc. Miejmy nadzieję, że apogeum zwolnień ekspertów mamy już za sobą. Już tylko 22 proc. firm zamierza zwalniać w przyszłym kwartale, a 43 proc. chce zatrudniać — mówi Artur Skiba, dyrektor zarządzający Antal International.

Wskaźnik rekrutacji w Polsce jest jednym z najwyższych w naszym regionie Europy (obok Rosji — 58 proc. i Czech — 50 proc.). Na Zachodzie wynosi 40-50 proc. (najwyższy ma Francja — 53 proc, a najniższy Szwajcaria — 20 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu