Niemce: giełda na celowniku

ANP
opublikowano: 14-01-2009, 00:00

Producent materiałów budowlanych z Lubelszczyzny otwiera sobie drogę na GPW, ale z debiutem może poczekać na lepsze czasy.

Producent materiałów budowlanych z Lubelszczyzny otwiera sobie drogę na GPW, ale z debiutem może poczekać na lepsze czasy.

Przedsiębiorstwo Produkcji Materiałów Budowlanych (PPMB) Niemce myśli o wejściu na giełdę. W porządku obrad walnego 30 stycznia znalazł się projekt uchwały w sprawie podwyższenia kapitału o jedną trzecią i upublicznienia.

— Warszawski parkiet jest jedną z rozważanych opcji. Mamy świadomość, że czasy są trudne, dlatego na razie będziemy obserwować rynek kapitałowy. Trudno dziś powiedzieć, kiedy możemy pojawić się na giełdzie — mówi Andrzej Kurowski, prezes PPMB.

Nie wyklucza również innych możliwości pozyskania pieniędzy, np. z kredytów.

— Zależy nam na unowocześnieniu produkcji i zakupie maszyn. Zamierzamy nadal rozwijać podstawową działalność. Jesteśmy jednym z nielicznych w Polsce producentów zarówno betonu komórkowego, jak i cegły silikatowej — mówi Andrzej Kurowski.

Szacuje udział firmy w rynku krajowym na 3,5 proc., a na Lubelszczyźnie (gdzie w miejscowości Niemce spółka ma zakład) uważa się za czołowego producenta. W 2008 r. PPMB kupił drugą fabrykę w Sadownem (woj. mazowieckie). Firma jest także dostawcą piasków i żwirów budowlanych z własnych kopalń. Prezes nie ujawnia mocy produkcyjnych ani zysków. Wiadomo jedynie, że w 2007 r. spółka miała ponad 50 mln zł przychodów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane