Niemcy mogłyby pozwać Trumpa za cło

aktualizacja: 17-03-2017, 10:34

Niemcy mogłyby rozważyć pozew Stanów Zjednoczonych w ramach Światowej Organizacji Handlu w związku z zaproponowanym przez Donalda Trumpa cłem, ostrzegła minister gospodarki Niemiec przed spotkaniem kanclerz Angeli Merkel z prezydentem USA.

Trump zagroził, że Stany Zjednoczone wprowadzą 35-procentowy podatek graniczny na auta, które niemiecki koncern BMW chce produkować w nowej fabryce w Meksyku z przeznaczeniem na rynek amerykański, informuje Reuters.

Brigitte Zypries
Zobacz więcej

Brigitte Zypries

Reuters/ Forum

Na pytanie jak Niemcy zareagowałyby na taki podatek, minister gospodarki Brigitte Zypries stwierdziła, że byłoby to bardzo trudne ze względu na złożoność takiego systemu podatkowego.

- Istnieje również możliwość skargi przeciwko niemu do Światowej Organizacji Handlu – tutaj mamy już pewne procedury, ponieważ umowy zawarte w ramach WTO jasno mówią, że importowane auta nie mogą być obciążone wyższym podatkiem niż 2,5 proc. – powiedziała minister.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Podatki / Niemcy mogłyby pozwać Trumpa za cło