Niemcy nie sprzedadzą portu lotniczego Chińczykom

Nadrenia-Palatynat zamierzała sprzedać chińskiemu inwestorowi regionalny port lotniczy Hahn. Do transakcji jednak nie dojdzie.

82,5 proc. udziałów w porcie lotniczym położonym względnie niedaleko Frankfurtu miał kupić Shanghai Yiqian Trading Company, chiński koncern specjalizujący się w logistyce i budownictwie. Władze niemieckiego landu zdecydowały jednak o wycofaniu się z transakcji w związku z wątpliwościami co do rzetelności chińskiej firmy. Szef resortu spraw wewnętrznych Nadrenii-Palatynatu udał się specjalnie do Chin gdzie mu powiedziano, że chińska firma nie złożyła jeszcze stosownych dokumentów potrzebnych do uzyskania zgody na transakcję. Wcześniej deklarowała, że już to zrobiła. Dlatego Niemcy uznali, że warunki nie zostały spełnione i wycofali się z transakcji. Władze landu ogłosiły, że dwóch zainteresowanych wcześniej kupnem portu jest gotowych do wznowienia negocjacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, AP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Niemcy nie sprzedadzą portu lotniczego Chińczykom