Niemcy: parlament przesunął termin cieć podatkowych

Marek Druś
12-09-2002, 16:43

Niemiecki parlament poparł propozycje kanclerza Gerharda Schroedera przesunięcia terminu cieć podatkowych oraz zwiększenia podatku od osób prawnych w celu sfinansowania naprawy zniszczeń spowodowanych przez tegoroczną powódź.

Niższa izba niemieckiego parlamentu przyjęła w czwartek wniesiony przez kanclerza Schroedera pakiet ustaw, dzięki którym na naprawę szkód spowodowanych przez sierpniową powódź przeznaczone zostanie łącznie 9,8 mld EUR. Niemieccy posłowie zgodzili się na przesunięcie o rok, na 1 stycznia 2004 roku terminu obniżenia wysokości podatku dochodowego od osób fizycznych. Podatek od osób prawnych ma wzrosnąć w przyszłym roku z 25 do 26,5 proc.

Wartość strat spowodowanych przez powodzie w Niemczech szacuje się na 15 mld EUR. Do większości doszło na terenach byłego NRD, modernizowanych przez 12 lat ostatnich lat w ramach programu reunifikacji Niemiec.

MD, Associated Press

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Niemcy: parlament przesunął termin cieć podatkowych