Niepełnoletni nie będą mogli korzystać z solariów

PAP
opublikowano: 15-09-2017, 10:11
aktualizacja: 15-09-2017, 10:11

Osoby, które nie ukończyły 18 lat, nie będą mogły korzystać z solariów - przewiduje ustawa, którą w piątek uchwalił Sejm. Dozwolone wobec niepełnoletnich ma być natomiast lecznicze stosowanie lamp ultrafioletowych.

Ostatnia dekada w branży solaryjnej nie należała do 
najłatwiejszych — z rynku zniknęła nawet połowa punktów, głównie tych 
najmniejszych. Obecnie, zdaniem przedsiębiorców, rynek się 
ustabilizował, choć obawiają się, że to również może się zmienić w 
związku z czarnym PR, który wywołały planowane rządowe regulacje.
Zobacz więcej

ZA GORĄCY RYNEK:

Ostatnia dekada w branży solaryjnej nie należała do najłatwiejszych — z rynku zniknęła nawet połowa punktów, głównie tych najmniejszych. Obecnie, zdaniem przedsiębiorców, rynek się ustabilizował, choć obawiają się, że to również może się zmienić w związku z czarnym PR, który wywołały planowane rządowe regulacje. FOTOLIA

Za głosowało 428 posłów, przeciw było czterech, osiem osób wstrzymało się do głosu.

Celem ustawy jest ochrona zdrowia Polaków przed szkodliwym działaniem sztucznego promieniowania ultrafioletowego (UV), wydzielanego przez urządzenia wykorzystywane do naświetlania skóry, wywołujące efekt opalenizny.

Regulacja przewiduje zakaz korzystania z solariów przez osoby, które nie ukończyły 18 lat, oraz obowiązek zamieszczania w miejscach udostępniania solariów informacji o ryzyku związanym z korzystaniem z nich. Dla celów leczniczych stosowanie lamp ultrafioletowych ma być dozwolone.

Z inicjatywą dotyczącą zakazu korzystania z solariów przez dzieci wystąpił prezydent Andrzej Duda, który skierował do Sejmu projekt ustawy. O wprowadzenie prawnego zakazu korzystania z solariów przez dzieci od wielu lat apelował do kolejnych ministrów zdrowia rzecznik praw dziecka Marek Michalak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu