Niepokojący pomysł

Konfederacja Pracodawców Polskich
opublikowano: 25-03-2010, 00:00

Przygotowana przez Komisję Europejską nowa strategia Unii Europejskiej zatytułowana Europa 2020 jest reakcją na spustoszenie, jakie spowodował światowy kryzys gospodarczy, oraz następstwem fiaska strategii lizbońskiej. Komisja największy nacisk położyła na finansowanie rozwoju nauki, przy marginalizacji rozwoju infrastruktury. Biorąc pod uwagę interesy naszego kraju, jest to tym bardziej niepokojące, że Polskę od krajów "starej" Europy dzieli jeszcze ogromny dystans. Przeniesienie do centrum zainteresowania wyłącznie rozwoju nauki — chociaż nie ulega wątpliwości, że to jedno z kluczowych wyzwań stojących przed UE —może ten dystans pogłębić.

Zabierając głos w tej niezwykle ważnej dla naszego kraju kwestii, Konfederacja Pracodawców Polskich chce wesprzeć działania rządu w dążeniach do zrównoważenia planu rozkładu środków. Podkreślamy wagę problemu infrastruktury drogowej, mającej bezpośrednie przełożenie na koszty i efektywność prowadzenia działalności gospodarczej. Niewłaściwie dokonana dystrybucja środków przyczyniłaby się do powiększenia różnicy, jaka w zakresie infrastruktury dzieli nasz kraj od zachodniej części Europy, a przez to spowodowałaby znaczne pogorszenie zdolności Polski do konkurowania na rynku.

Traktując poważnie hasła o solidarności europejskiej, pragniemy zabrać głos w dyskusji, której rezultaty zaważą na warunkach, w jakich Polska rozwijać się będzie przez najbliższe lata.

Konfederacja Pracodawców Polskich

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Konfederacja Pracodawców Polskich

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu