Niepołomice wracają do PPP

ANP
opublikowano: 13-04-2012, 00:00

W podkrakowskiej gminie odżywa projekt oświatowy. Odchudzony, ale na miarę XXI w.

Do trzech razy sztuka? Władze podkrakowskich Niepołomic, które znów mierzą się z projektem budowy szkoły w partnerstwiepubliczno-prywatnym (PPP), wolałyby pewnie, żeby skończyło się na dwóch. Drugie postępowanie ma być ogłoszone w lipcu.

— Chcemy postawić energooszczędny budynek na miarę XXI wieku, w którym zainstalujemy pompy ciepła, panele fotowoltaiczne, a może i kolektory słoneczne. Chcemy skorzystaćz dotacji unijnych — mówi Zdzisław Urantówka z Urzędu Miasta i Gminy Niepołomice.

Dotacje nie będą się wiązać z PPP. Zadaniem partnera ma być zaprojektowanie, budowa i zarządzanie obiektem przez 15 lat. Gmina ma płacić mu wynagrodzenie w postaci opłaty za dostępność.

— W tym roku chcemy sfinalizowaćnegocjacje i wiosną rozpocząć budowę. Szkoła ma być oddana w 2014 r. — mówi Zbigniew Urantówka.

Pierwszy raz gmina próbowała sił w PPP w 2010 r. Wówczas do inwestycji wartej 5-10 mln EUR zgłosiło się pięć firm: giełdowy ABM Solid, Łęgprzem, Porr Solutions, Strabag i Warbud, ale projekt zawieszono i do negocjacji nie doszło. Teraz inwestycja ma kosztować 15 mln zł, bo jak mówi Zdzisław Urantówka, zmieniły się realia na rynku budowlanym i koncepcja. Gmina chce imiennie zaprosić firmy, które już startowały w przetargu. Ponownego udziału w przedsięwzięciu nie wykluczył giełdowy ABM Solid.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Niepołomice wracają do PPP