Nieruchomości i CSR

Podręcznik dobrych praktyk

Firmy UN Global Compact i RICS podjęły wspólną inicjatywę, mającą na celu popularyzację odpowiedzialnych praktyk w sektorze nieruchomości. Podstawową pomocą ma być dokument „Rozwój odpowiedzialnych praktyk biznesowych w zakresie gruntów, budownictwa, użytkowania nieruchomości i inwestycji”.

Autorzy przeanalizowali w nim wpływ rozwoju budownictwa na cztery główne dziedziny: praw człowieka, standardów i warunków pracy, środowiska oraz przeciwdziałania korupcji.

W dokumencie opisano też wyzwania charakterystyczne dla poszczególnych etapów powstawania nieruchomości: od planowania, projektowania i realizacji prac budowlanych przez eksploatację po rewitalizację. Dla każdego przypadku zaproponowano działania przyspieszające i utrwalające odpowiedzialne praktyki, które zilustrowano przykładami.

Mimo że już teraz znaczna część przedsiębiorców z sektora wprowadziła strategie zrównoważonego rozwoju, wyzwaniem dla wielu jest przełożenie ich na praktykę. Zaproponowany przez UN Global Compact i RICS dokument ma w tym pomóc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Dobosiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Nieruchomości i CSR