Niespokojnie będzie tylko na rynku funta

Marcin R. Kiepas
05-03-2007, 00:00

Po zdecydowanym umocnieniu jena i szwajcarskiego franka wobec dolara najbliższe dni powinny przynieść konsolidację notowań. Podobnie zachowywać może się kurs EUR/USD. Rośnie za to prawdopodobieństwo spadków GBP/USD.

Wzrost awersji do ryzyka, po minikrachu na chińskim rynku akcji, sprawił, że inwestorzy kupowali jeny i franki. Ceny akcji na świecie nadal mogą spadać, a szczególnie na rynkach wschodzących. Oznacza to, że kursy USD/JPY i EUR/CHF w tym tygodniu raczej będą się stabilizować, niż korygować. Oczekiwanie na podwyżkę stóp przez ECB (do 3,75 proc.) powinno sprzyjać powrotowi kursu EUR/USD do poziomu 1,32. Przy braku przesłanek zarówno do mocnych spadków, jak i do wzrostów notowania euro do dolara mogą tkwić na zbliżonych poziomach nawet dwa tygodnie. Analiza techniczna wskazuje na spadek GBP/USD. Pierwsze istotne wsparcie znajduje się przy 1,93 dolara za funta.

Marcin R. Kiepas

X-Trade Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R. Kiepas

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Niespokojnie będzie tylko na rynku funta