Niewielkie wzrosty na Wall Street

opublikowano: 13-12-2019, 22:00

Piątkowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się wzrostami głównych indeksów notowanych na Wall Street.

Na koniec dnia indeks Dow Jones Industrial Average zwyżkował o 0,01 proc., Standard & Poor’s 500 zyskiwał 0,05 proc., a technologiczny Nasdaq 0,2 proc.

Zobacz więcej

Wall Street, NYSE

Bloomberg

Ostatnia sesja tygodnia przebiegała pod dyktando doniesień medialnych odnośnie wstępnej umowy handlowej pomiędzy USA i Chinami, a także tweedów w związku z impeachmentem prezydenta Donalda Trumpa.

Choć informacje o podpisaniu wstępnej umowy handlowej uspokoiły nieco rynki, to brak szczegółów dotyczących kwot zakupów amerykańskich produktów rolnych przez Chiny sprawił, że entuzjazm inwestorów nie był tak duży jak można było się tego spodziewać.

Nawet gdy Donald Trump zasygnalizował, że zmniejszy o połowę taryfy, które weszły w życie we wrześniu, indeks S&P pozostał bez większych zmian. USA utrzymają bowiem cła, które zaczęły obowiązywać wiosną. Rentowność amerykańskich 10latek spadła do 1,82 proc.

- Obie strony wydają się prowadzić negocjacje publicznie. Niepewność sprawia, że niemożliwe jest dokonanie konkretnych inwestycji. Te negocjacje zamieniły się w cyrk – powiedział w rozmowie z Bloombergiem Matt Maley, strateg rynku akcji z Miller Tabak & Co.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy