NIK badał wykonanie umów wodnych

Maria Trepińska
opublikowano: 05-06-2002, 00:00

KATOWICE. Najwyższa Izba Kontroli, delegatura w Katowicach, przedstawiła wyniki kontroli przestrzegania umów międzynarodowych dotyczących wód granicznych ze szczególnym uwzględnieniem ochrony wód górnej Odry przed zanieczyszczeniami.

Ustalono, że minister środowiska powinien podjąć skuteczne działania mające na celu powołanie przez prezesa Rady Ministrów nowego pełnomocnika rządu RP do spraw gospodarki wodnej na wodach granicznych oraz rozpocząć negocjacje i przygotowania do podpisania nowej umowy między rządami RP i Czech o współpracy w dziedzinie gospodarki wodnej. Dzięki temu mogłaby nastąpić poprawa jakości wód oraz wzajemnych rozliczeń z południowymi sąsiadami.

Z danych NIK wynika, że strona polska realizowała inwestycje ekologiczne w dorzeczach Odry, Olzy i Opawy. W sumie w latach 1997-2000 wydano na ten cel 7,5 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maria Trepińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / NIK badał wykonanie umów wodnych