NIK nie sprawdzi w tym roku prywatyzacji spółek chemicznych

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 20-06-2006, 20:30

Najwyższa Izba Kontroli (NIK) nie widzi możliwości sprawdzenia w tym roku, czy prywatyzacja spółek chemicznych, które zostały sprzedane Ciechowi i PCC została przeprowadzona prawidłowo - poinformowała we wtorek PAP Małgorzata Pomianowska, rzecznik NIK.

Najwyższa Izba Kontroli (NIK) nie widzi możliwości sprawdzenia w tym roku, czy prywatyzacja spółek chemicznych, które zostały sprzedane Ciechowi i PCC została przeprowadzona prawidłowo - poinformowała we wtorek PAP Małgorzata Pomianowska, rzecznik NIK.

"Kontrola nie została zaplanowana na rok bieżący, ale jeśli zostanie taka prośba ponowiona, albo uznamy, że należy ją przeprowadzić, to zostanie wprowadzona do planu na rok przyszły" - powiedziała.

"Staramy się zbyt często nie ponawiać kontroli tych samych podmiotów, a w tej chwili kończymy przygotowania kontroli restrukturyzacji i przygotowań do prywatyzacji WSCh" - dodała.

Zaznaczyła jednocześnie, że o kontrolę w każdej chwili może wnieść Sejm.

Według Pomianowskiej kontrole tego typu trwają nie krócej niż osiem miesięcy.

Wniosek o przeprowadzenie kontroli wniósł resort skarbu w połowie maja. Chodzi o prywatyzację Zachemu i Sarzyny, które to spółki zostały sprzedane Ciechowi i sprzedaż Zakładów Azotowych Tarnów i Kędzierzyn. Te dwie ostatnie spółki ma kupić niemiecka spółka PCC.

Umowy sprzedaży firm zostały już podpisane, ale na ich przejęcie zgodę musi wyrazić jeszcze UOKiK, a potem rząd.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / NIK nie sprawdzi w tym roku prywatyzacji spółek chemicznych