Nike zrywa z Amazon.com

opublikowano: 13-11-2019, 16:05

Nike przestaje sprzedawać swoje buty i ubrania bezpośrednio na stronie Amazon. Pilotażowa sprzedaż ruszyła w 2017 roku.

- W związku z koncentrowaniem się Nike na zwiększaniu doświadczenia konsumenta poprzez bardziej bezpośrednią, osobistą relację, zdecydowaliśmy zakończyć nasz obecny pilotażowy projekt z Amazon Retail – głosi oświadczenie spółki.

Bloomberg przypomina, że niektóre znane marki rezygnowały już wcześniej z platformy Amazon gdzie kwitnie sprzedaż podróbek i handlują nieautoryzowani sprzedawcy oferujący obniżone ceny.

Nike poinformowało, że nadal będzie korzystało z usług chmury obliczeniowej Amazon.

Bloomberg dowiedział się nieoficjalnie, że Amazon spodziewał się takiego ruchu Nike. Dogadał się ze sprzedawcami produktów tej spółki i nadal będą dostępne na jego stronie.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA