Nikkei: Asahi gotowe dać ponad 500 mld JPY za piwo

opublikowano: 06-10-2016, 07:39

Według dziennika Nikkei, japoński browar Asahi jest gotów wydać ponad 500 mld JPY (4,87 mld USD) na piwny biznes SABMiller w Europie Wschodniej, w tym Polsce, pisze Reuters.

Nikkei pisze, że Asahi chce przejąć browary SABMiller w pięciu państwach Europy Wschodniej aby umocnić swoją pozycję w Europie. Dziennik podkreśla, że jak dotąd strategia zagranicznej ekspansji Asahi była skoncentrowana na Azji i Oceanii. Nikkei przypomina, że poza krajowym rynkiem Asahi generuje tylko ok. 20 proc. sprzedaży. Dodanie browarów w pięciu krajach Europy Wschodniej przyspieszyłoby zagraniczną ekspansję, pisze Nikkei. Podkreśla, że przejęcie biznesu SABMiller w pięciu krajach Europy Wschodniej byłoby największą akwizycją dokonaną przez japoński browar.

Asahi
Zobacz więcej

Asahi Bloomberg

Pytana przez Reutersa rzeczniczka japońskiej spółki powiedziała, że spółka prowadzi obecnie żadnych działań prowadzących do przejęcia czy składania oferty na aktywa SABMiller. Agencja przypomina, że w maju szef grupy Asahi, Akiyoshi Koji, zadeklarował iż nie będzie ona chciała kupić aktywów SABMiller w Europie Wschodniej. Japończycy już uzgodnili kupno za 2,55 mld EUR sprzedawanych przez tą spółkę innych marek piwa, jak włoskie Peroni.

Puls Biznesu pisał niedawno, że w wyścigu o część aktywów SABMillera może uczestniczyć grupa Maspex z Wadowic, która szuka inwestora finansowego, by wziąć w nim udział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Branża spożywcza / Nikkei: Asahi gotowe dać ponad 500 mld JPY za piwo