Czytasz dzięki

Nissan ma problem z zakładem w Sunderland

opublikowano: 03-06-2020, 12:43

Zdaniem Nissana, przyszłość jego zakładu w Wielkiej Brytanii stanie pod dużym znakiem zapytania, jeśli kraj nie uzgodni z Unią Europejską umowy handlowej, donosi Reuters.

Fabryka zlokalizowana w Sunderland zatrudnia około 7 tys. pracowników.

Nissan
Zobacz więcej

Nissan fot. Bloomberg

Władze japońskiego producenta samochodów twierdzą, że największy zakład spółki na Wyspach nie może być utrzymany jeśli nie będzie zachowany bezcłowy dostęp do rynku unijnego.

UE jest największym rynkiem dla fabryki, która wyprodukowała w ubiegłym roku prawie 350 tys. pojazdów w tym modele Qashqai, Juke i Leaf.

Jesteśmy numerem jeden wśród producentów samochodów w Wielkiej Brytanii i chcemy to utrzymać.  Jesteśmy zaangażowani. Jeśli jednak nie otrzymamy odpowiednich warunków biznes nie będzie zrównoważony. A to będzie wymagało stosownej reakcji – powiedział Ashwani Gupta, główny dyrektor operacyjny japońskiej firmy.

Dodał, że wszelkie plany dotyczące przejęcia przez jego strategicznego partnera (43 proc. udziałów jest w posiadaniu Renault) wolnych miejsc w fabryce w Sunderland będzie sprawą francuskiego producenta samochodów.

W minionym tygodniu głośno zrobiło się o innym zakładzie Nissana, zlokalizowanym w Barcelonie. Firma chce go zamknąć, co wzbudziło falę protestów (czytaj WIĘCEJ>>Nissan zamyka zakład w Barcelonie)

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane