Niższa rekomendacja dla akcji Orlenu

opublikowano: 18-09-2018, 22:00

Beata Szparaga-Waśniewska, analityczka Vestor DM obniżyła z „kupuj” do „neutralnie” rekomendację dla akcji PKN Orlen, mimo że podniosła cenę docelową ze 104 do 109 zł.

Jej zdaniem, duży wzrost notowań w ostatnich dwóch miesiącach to konsekwencja wysokich marż rafineryjnych w lipcu i sierpniu oraz spekulacji o niższym prawdopodobieństwie udziału spółki w projekcie budowy elektrowni jądrowej.

Zdaniem Beaty Szparagi-Waśniewskiej, jest za wcześnie by w pełni uwzględniać połączenie płockiego koncernu z Lotosem, ogłoszenie strategii na jesieni prawdopodobnie będzie neutralne dla kursu, a cena ropy na poziomie 80 USA za baryłkę stanowi ryzyko dla jej prognoz. Istnieje też wciąż ryzyko udziału w projekcie elektrowni jądrowej. Raport wydano 14 września o godz. 7.40. Jego treść dostępna jest na pb.pl.© Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy