Noble Securities przecenił Pfleiderera

opublikowano: 06-11-2017, 22:00

W najnowszej rekomendacji Noble Securities zaleca akumulowanie akcji Pfleiderer Group, wyceniając jedną na 46 zł.

Oznacza to około 17-procentowy potencjał wzrostu względem aktualnego kursu giełdowego. W maju 2017 r. ten sam dom maklerski wyceniał jedną akcję na 53,01 zł. Najnowsza rekomendacja mimo pozytywnego posmaku zalecenia „akumuluj” oznacza więc obniżenie wyceny o 13 proc. Krzysztof Radajewski, dyrektor departamentu analiz rynkowych Noble Securities, tłumaczy, że wyniki Pfleiderera w pierwszych trzech kwartałach 2017 r. potwierdzają poprawę w ujęciu rocznym, ale z uwagi na rosnące ceny surowców mniejszą, niż zakładał.

Ekspert przypomina, że poprawa EBITDA o jedną czwartą jest głównie skutkiem zmniejszenia wpływu czynników jednorazowych na wynik. Nie do końca wierzy też w osiągnięcie celów z przedstawionej we wrześniu strategii spółki. „W naszych prognozach jesteśmy bardziej konserwatywni w zakresie długoterminowych parametrów finansowych. Osiągnięcie parametrów zakładanych przez spółkę oznaczać będzie dodatkowy potencjał wzrostowy” — napisał Krzysztof Radajewski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane