Noga: Rada wkrótce zastanowi się nad podwyżkami

opublikowano: 01-02-2007, 13:05

W związku z zagrożeniem inflacyjnym, RPP będzie musiała w nieodległym czasie zastanowić się nad zacieśnieniem polityki monetarnej.

W związku z zagrożeniem, jakie rysuje się przed inflacją w 2008 roku, RPP będzie musiała w nieodległym czasie zastanowić się nad zacieśnieniem polityki monetarnej - uważa członek RPP Marian Noga.

"Podchodzę do projekcji ostrożnie, ale w dużej mierze się z nią zgadzam. W związku z zagrożeniem, jakie rysuje się przed inflacją w 2008 roku w nieodległym czasie RPP będzie musiała się zastanowić nad zacieśnieniem polityki monetarnej, dlatego podwyżki w tym roku nie są wykluczone" - powiedział PAP Noga.

W czwartek została opublikowana nowa projekcja NBP, zgodnie z którą inflacja przekroczy 3,5 proc. w drugiej połowie 2009 roku.

Noga powiedział także, że zgadza się z opublikowaną w czwartek prognozą inflacji w styczniu na poziomie 1,7 proc. rok do roku.

Po środowej konferencji prasowej RPP po styczniowym posiedzeniu część analityków zmieniła swoje prognozy odnośnie zmian stóp procentowych na scenariusze zakładające podwyżki w dalszej części roku lub nawet brak podwyżek w 2007 roku.(DI, PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane