Nokia kontratakuje przy pomocy map

OSZ, Bloomberg
opublikowano: 14-11-2012, 12:44

Borykający się z problemami na rynku smartfonów fiński producent rozwija swoje usługi z mapami.

Nokia przejmuje spółkę Earthmine, która tworzy mapy w technologii 3-D. Transakcja umożliwi koncernowi dalszy rozwój biznesu związanego z mapami, co według Finów jest kluczem do prowadzenia sprzedaży smartfonów i może przywrócić firmie rentowność.

Zobacz więcej

Mapa Polski w usłudze Here. Czy mapy uratują fiński koncern? (źródło: here.net)

To jednak nie cały plan ofensywy. We wtorek Nokia zaprezentowała główny punkt tego planu, czyli nową markę Here - stronę internetową i usługę lokalizacyjną.

Nokia zaoferuje także swoje mapy użytkownikom konkurencyjnych gadżetów z system operacyjnym Apple oraz Androidem od Google. Finowie chcą więc, by ich mapy były obecne nie tylko na smartfonach od Nokii, ale także na gadżetach, które zdominowały ten lukratywny rynek.

Mapy to jeden z lepszych i kluczowych produktów pogrążonego w tarapatach skandynawskiego koncernu. Przypomnijmy, że jeszcze w 2008 r. firma zakupiła za 8,1 mld USD spółkę Navteq, dostarczyciela map z USA.

Pobierz aplikację "Puls Biznesu+" z Google Play >>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: OSZ, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Nokia kontratakuje przy pomocy map