Nokia pokaże telefon z Androidem

ŁO, wsj.com
11-02-2014, 09:36

Już niedługo fiński koncern ma pokazać światu swoje pierwsze urządzenie działające na systemie operacyjnym Android.

Nokia, której komórkowy biznes wkrótce ma trafić do Microsoftu, planuje jeszcze w tym miesiącu pokazać smartfon działający na systemie operacyjnym Android od Google.  

fot. Bloomberg
Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Informację podał dziennik "The Wall Street Journal", który powołuje się na swoich informatorów znających szczegóły tych planów.  

Inżynierowie Nokii prowadzili prace nad rozwojem takiego urządzenia jeszcze przed złożeniem oferty przez Microsoft we wrześniu poprzedniego roku. Producent oprogramowania komputerowego kupuje komórkowy biznes Finów za 7,4 mld USD i ma nadzieję na zwiększenie swojego udziału w mobilnym torcie.  

Dziennik "The Wall Street Journal" podkreśla, że ze względów technicznych system operacyjny Windows Phone nie może jeszcze pracować na tanich smartfonach, które stały się potężnym źródłem wzrostu, w szczególności na rynkach wschodzących.  

Kilka dni temu sporo szumu zrobiła wypowiedź Steve'a Wozniaka, współzałożyciela Apple, który jednak nie pracuje już w koncernie spod znaku "nadgryzionego jabłka".  

- Nie ma nic, co mogłoby trzymać Apple poza rynkiem Androida jako drugim pod względem ważności – powiedział Wozniak w rozmowie opublikowanej przez magazyn Wired. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, wsj.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Nokia pokaże telefon z Androidem