Nordisk trafił do NFI Midas

GRA
opublikowano: 10-06-2009, 00:00

NFI odkupi od Romana Karkosika telekomunikacyjną spółkę. Jej współpraca z Centernetem ruszy już w lipcu.

NFI odkupi od Romana Karkosika telekomunikacyjną spółkę. Jej współpraca z Centernetem ruszy już w lipcu.

Zaskoczenia nie ma. NFI Midas zdecydował się odkupić do Romana Karkosika 80 proc. udziałów operatora telekomunikacyjnego Nordisk Polska.

Transakcji można było się spodziewać, ponieważ Roman Karkosik jest właścicielem Midasa. Kiedy w połowie kwietnia kupował Nordisk, na rynku od razu pojawiły się spekulacje, że docelowo ta spółka trafi do telekomunikacyjnej grupy funduszu (jej własnością jest Centernet, który właśnie wystartował z usługami komórkowymi). Wczoraj ostatecznie zawarto porozumienie. Za 80 proc. kapitału Nordisku Midas zapłaci 4 mln zł (20 proc. pozostanie w rękach Romana Karkosika).

Nordisk to operator wykorzystujący technologię CDMA. Świadczy usługi dostępu do internetu szerokopasmowego oraz usługi głosowe. Zarząd Midasa zapowiadał wcześniej, że decyzja o transakcji zostanie podjęta po analizie potencjalnych synergii. Jakie będą?

— Niestety, będą one w najbliższej przyszłości stanowić o strategicznych posunięciach zarówno Centernetu, jak i Nordisku, zatem nie mogę nic o nich powiedzieć — uchyla się od odpowiedzi Jacek Felczykowski, prezes Midasa.

Skąpi też szczegółów dotyczących współpracy Centernetu z Nordiskiem. Wiadomo jedynie, że wnoszenie Nordisk Polska do Centernetu ani inne sposoby łączenia tych podmiotów nie są rozważane.

— Współpraca ruszy natychmiast po objęciu przez Midas udziałów [czyli 1 lipca — red.] i początkowo dotyczyć będzie ustalania portfolio produktów w taki sposób, by podmioty się uzupełniały, a nie konkurowały w tych samych segmentach rynku — mówi Jacek Felczykowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy