NOTOWANIA

Guzińska Karolina
opublikowano: 03-02-1999, 00:00

NOTOWANIA

Wojciech Popowski

Rok 1998 był dla kierowanej przez niego spółki informatycznej Simple lepszy niż oczekiwano. Przychody ze sprzedaży wyniosły 14,3 mln zł, co w porównaniu z prognozą oznacza wzrost o 10 proc. Simple wypracowała także ponad 1 mln zł zysku netto — o 78 proc. więcej niż planowano. Zysk brutto wyniósł natomiast 1,7 mln zł. Również ten wynik jest lepszy od prognozowanego (o 81 proc.). Osiągnięcie jest tym cenniejsze, że Simple jako jedna z niewielu spółek nie tylko zrealizowała swoje prognozy, ale i znacznie je przekroczyła.

Mariusz Wiatrowski

Poczta Polska zyskała nowego dyrektora generalnego. Na stanowisko opuszczone niedawno przez Zbigniewa Niezgodę powołany został Mariusz Wiatrowski. Od kwietnia 1998 roku pełnił funkcję zastępcy dyrektora generalnego Poczty Polskiej. Wówczas podlegały mu sprawy dotyczące zarządzania siecią.

Janusz Rutkowski

Wiceprezes Goplany ma powody do satysfakcji. Produkowane przez poznańską fabrykę słodyczy czekoladowe praliny z orzechami laskowymi Słodki Czar otrzymały LAUR — wyróżnienie dla producentów wyrobów spożywczych. Nagrodę przyznano na na VII edycji wystawy pod hasłem: Krajowy Produkt — Przyszłością Polski. Impreza organizowana jest w celu uhonorowania producentów, których wyroby odznaczają się wysokimi walorami jakościowymi i smakowymi.

Dariusz Sapiński

Prezes Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita przygotował pierwszy — od chwili zniesienia unijnego embarga — transport wyrobów mleczarskich do Europy Zachodniej. Około 120 ton masła i mleka w proszku pojedzie do Niemiec. Teraz Mlekovita będzie starała się odzyskać zachodnie rynki, na które sprzedawała prawie 15 proc. swojej produkcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Guzińska Karolina

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu