NOTOWANIA

Guzińska Karolina
09-02-1999, 00:00

NOTOWANIA

Janusz Filipiak

Prezes ComArch chyba może mieć powody do zadowolenia. Zakończona w piątek publiczna oferta krakowskiej firmy cieszyła się podobno niespotykanym zainteresowaniem. W Krakowie inwestorzy utworzyli listę społeczną. Podobnie było też w Warszawie. Pod domem maklerskim BRE ustawiły się kolejki. Przedstawiciele krakowskiej spółki zadeklarowali, że jej akcjami interesują się również największe szwajcarskie i amerykańskie fundusze. Nie będą one uczestniczyły w publicznej emisji, ale później będą chciały zainwestować w papiery ComArchu. Trzeba jednak zauważyć, jak twierdzą analitycy, że jednym z powodów zainteresowania akcjami może być stosunkowo niska cena oferowanych papierów.

Tomasz Sielicki

Prezes ComputerLan-du nie narzeka na brak zamówień. Spółka podpisała z Hutą Batory umowę na wdrożenie systemu informatycznego do wspomagania zarządzania przedsiębiorstwem klasy ERP — Oracle Applications w zakresie finansów i produkcji. Na tym nie skończy się współpraca ComuterLandu z Hutą Batory. Jest to kolejny etap realizacji umowy z 1997 roku na wdrożenie w niej zintegrowanego systemu informatycznego.

Wojciech Pogodziński

Prezes Łukbutu bez wątpienia nie ma się z czego cieszyć. W 1998 roku sprzedaż wyrobów firmy drastycznie spadła. W zeszym roku zanotowano zbyt na poziomie 31,74 mln zł. Tymczasem w 1997 roku wynosił on 48,9 mln zł. Wraz ze spadkiem sprzedaży pogorszyły się wyniki finansowe zakładu. Na złą sytuację wpłynął import taniego obuwia z Chin i Turcji oraz załamanie się handlu ze Wschodem. W grudniu Łukbut zanotował 2 mln zł straty netto.

Jerzy Milewski

Prezes Animexu stracił posadę. Taką decyzję podjęła 5 lutego Rada Nadzorcza spółki. Nieoficjalnie mówi się, że odwołanie Jerzego Milewskiego jest efektem przegranej batalii o Morliny. W tym wyścigu polską spółkę wyprzedziło hiszpańskie Campofrio.

Karolina Guzińska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Guzińska Karolina

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / NOTOWANIA