Notowania ropy w dół

opublikowano: 23-11-2022, 15:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Notowania ropy spadły, gdy UE dyskutowała o nałożeniu pułapu cenowego na rosyjską ropę między 65 a 70 USD za baryłkę, czyli poziomu, który mógłby pomóc w utrzymaniu dostaw krajowych na rynek światowy – podaje agencja Bloomberga.

fot. Daniel Acker/Bloomberg

Cena ropy West Texas Intermediate spadła poniżej 80 USD za baryłkę, przedłużając ostatnią serię wahań, które w poniedziałek spowodowały, że notowania zeszły do najniższego poziomu od stycznia. Proponowany poziom pułapu może być zbliżony do obecnych cen rosyjskiej ropy, biorąc pod uwagę, że w ostatnich miesiącach była ona notowana z dyskontem około 20 USD za baryłkę, co stanowi minimalny wpływ na handel.

Ceny ropy naftowej odnotowały kilka gwałtownych spadków w ostatnich dniach, ponieważ rynek rzeczywistych baryłek znacznie złagodniał. Popyt w Chinach, największym na świecie importerze, nadal spada, ponieważ kraj ten naciska na ograniczenie liczby zakażeń koronawirusem. Pekin poprosił mieszkańców, aby nie opuszczali miasta, chyba że jest to konieczne, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

Notowania ropy WTI spadły o 2,2 proc., dochodząc do poziomu 79,17 USD za baryłkę.

Cena ropy Brent zanotowała deprecjację o 2,4 proc., docierając do pułapu 86,22 USD za baryłkę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Oskar Nawalany, Bloomberg

Polecane