
Kontrakty futures na ropę Brent osiągnęły poziom 79,04 USD za baryłkę, co oznacza spadek o 2,17 USD, czyli 2,4 proc, podczas gdy notowania West Texas Intermediate poszły w dół o 1,82 USD, także 2,4 proc., do poziomu 74,29 USD za baryłkę.
Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych zasygnalizowała, że w przyszłym roku podniesie stopy procentowe, nawet jeśli gospodarka zmierza w kierunku możliwej recesji. W czwartek Bank Anglii i Europejski Bank Centralny również podniosły stopy procentowe, aby walczyć z inflacją.
Oba benchmarki zakończyły tydzień wyżej, czemu sprzyjały wzrosty w pierwszych trzech dniach. Kontrakty terminowe na ropę Brent odnotowały największe tygodniowe wzrosty od początku października, ale zyski te podążają najgorszą tygodniową trasą od sierpnia dla benchmarku ropy.