Novita jest coraz bliżej Lenteksu

ZK
opublikowano: 08-06-2007, 00:00

Fundusze Opery TFI postanowiły przyspieszyć konsolidację Novity oraz Lenteksu i proponują wzajemną wymianę akcji.

Fundusze Opery TFI postanowiły przyspieszyć konsolidację Novity oraz Lenteksu i proponują wzajemną wymianę akcji.

Opera TFI wystąpiła z wnioskiem o zwołanie na 9 lipca walnego zgromadzenia Lenteksu, producenta wykładzin i włóknin technicznych. Chce przegłosować podwyższenie kapitału i wymianę wyemitowanych akcji na walory Novity, działającej w tej samej branży.

Fundusze Opery kontrolują 10,5 proc. papierów Lenteksu i 12,35 proc. Novity. Obie spółki związane są ze znanym inwestorem giełdowym — Krzysztofem Moską. Lentex już ma ponad 24-procentowy udział w kapitale Novity.

Opera wnioskuje o podjęcie uchwały dotyczącej emisji do 1 043 155 akcji serii F z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Papiery te mają być zaoferowane udziałowcom Novity w zamian za akcje tej firmy. Inwestor finansowy w kolejnej uchwale chce zobowiązać zarząd Lenteksu do rozpoczęcia działań zmierzających do niezwłocznego ogłoszenia wezwania na zamianę walorów Novity na akcje serii F w proporcji 1 do 1 i w liczbie zapewniającej osiągnięcie 66 proc. liczby głosów na walnym zgromadzeniu zielonogórskiej spółki.

Rynek nie zareagował specjalnie na te propozycje. Kursy obu spółek lekko w środę spadały, co jednak było zgodne z ogólną atmosferą na warszawskim parkiecie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu