Nowa aplikacja Unimotu

opublikowano: 18-05-2017, 22:00

Spółka wprowadziła zapowiadany program Tankuj24, dzięki któremu kierowcy kupią paliwo taniej.

Obietnicę stworzenia aplikacji zarząd spółki złożył akcjonariuszom przy emisji nowego pakietu akcji. Oprócz oszczędzania na każdym litrze, aplikacja umożliwia porównywanie cen na stacjach paliw, oferuje płatność mobilną przez znanego operatora i zbiorczą fakturę za wszystkie zakupy w miesiącu. Można już ją pobierać na smartfony i tablety ze sklepów AppStore i Google Play.

— Jako pierwsza spółka w Polsce wchodzimy w mobilnykanał sprzedaży paliwa. Jesteśmy przekonani, że bycie pionierem pozwoli nam osiągnąć strategiczną przewagę nad pozostałymi firmami z branży paliw. Dodatkowo aplikacja umożliwia nam bezpośrednie dotarcie do klienta detalicznego i rozwinięcie sprzedaży dla nowych odbiorców, gdyż dotychczas obsługiwaliśmy klientów hurtowych — informuje Robert Brzozowski, prezes Unimot.

Zakup paliwa przez aplikację odbywa się w trzech krokach. Kierowca wybiera z mapy stację paliw współpracującą z Tankuj24 i oferującą najkorzystniejszą cenę, następnie rezerwuje określoną ilość paliwa, płacąc za nią mobilnie. Ostatnim krokiem jest odwiedzeniestacji w ciągu 24 godzin od rezerwacji i zatankowanie samochodu. Tankuj24 to także możliwości rozwoju dla stacji paliw. Aplikacja zapewnia stacjom partnerskim dopływ nowych klientów.

To zaś przełoży się na zwiększenie ilości sprzedawanego paliwa i wyższą sprzedaż produktów i usług oferowanych na stacji. Ważne z punktu widzenia właścicieli stacji, jest także to, że Tankuj24 pokrywa koszty prowizji od transakcji płatniczych za paliwo zakupione przez aplikację. Stacje otrzymają także od spółki wsparcie marketingowe. Na razie aplikacja współpracuje ze stacjami m.in. w Częstochowie, Krakowie, Szczecinie i Trójmieście.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Nowa aplikacja Unimotu