Nowa Gala najlepsza

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 11-02-2005, 00:00

Nieoczekiwanie za najlepszą spółkę roku wśród debiutantów specjaliści uznali Ceramikę Nowa Gala, która wyprzedziła PKO BP i Elstar Oils. Oceny maklerów, doradców i analityków w dużym stopniu pokrywają się ze stopami zwrotu. Nie do końca wiadomo jednak, czy to dobra opinia wpływa na kurs, czy raczej specjaliści za najlepsze uznają te spółki, które dają zarobić.

Nowicjuszami zauroczeni są głównie analitycy giełdowi. W czołowej dziesiątce ich rankingu jest pięciu nowych emitentów, z PBG i Elstar Oils na czele. Przeciwnego zdania są doradcy inwestycyjni, którzy w czołowej dziesiątce widzą tylko MOL i Koelnera. Maklerzy, którzy mają największy kontakt z drobnymi graczami, wyróżniają Nową Galę i PKO BP. W czołówce najbardziej znanych spółek jest tylko PKO BP. Ale już analitycy wiedzą dużo o PBG, Nowej Gali, TVN i Compie Rzeszów. Kompetencje zarządu to atut Elstar Oils, a w jakości usług i produktów przodują TVN i Nowa Gala.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nowa Gala najlepsza