Nowa platforma dla eksporterów

ROBERT ZMIEJKO dyrektor pionu rozwoju zagranicznego w PKO Banku Polskim
opublikowano: 07-12-2017, 22:00

KOMENTARZ PARTNERA STRATEGICZNEGO

Polskie firmy w coraz większym stopniu są w stanie konkurować z zagranicznymi podmiotami już nie tylko ceną, ale również jakością oraz innowacyjnością produktów i usług. W wyjściu na zagraniczne rynki pomóc mogą im m.in. narzędzia przygotowane przez PKO Bank Polski.

Po bez mała trzech dekadach od transformacji gospodarczej mamy w Polsce już nie tylko pokaźną liczbę firm zdolnych do zdobywania zagranicznych rynków, ale także w szybkim tempie rośnie wśród nich wiedza o tym, jak odnieść sukces. To pozwala na stały wzrost wartości polskiego eksportu. Obecnie jest on ponad trzykrotnie większy niż wtedy, gdy przystępowaliśmy do Unii Europejskiej. Według analityków PKO Banku Polskiego rok 2017 prawdopodobnie zakończy się rekordowym wzrostem wartości eksportu do niemal 200 mld EUR.

PKO Bank Polski dostrzega ten pozytywny trend w krajowej gospodarce, jakim jest umiędzynarodowienie polskich firm, dlatego też opierając się na utrzymywaniu długotrwałych relacji z klientem, buduje je także poza granicami Polski. Krajowe firmy obecne na rynku niemieckim i czeskim mogą liczyć na bezpośrednią obsługę poprzez zagraniczne oddziały PKO Banku Polskiego — we Frankfurcie nad Menem oraz Pradze. Bank jest więc instytucją finansową podążającą za klientem, którego wspiera na każdym etapie działalności i rozwoju, już nie tylko na rynku krajowym, ale również za granicą.

PKO Bank Polski od lat wspiera polskich przedsiębiorców zdobywających z sukcesem zagraniczne rynki. Mamy doświadczonych doradców i produkty finansowe odpowiadające potrzebom naszych klientów. Teraz oddaliśmy do ich dyspozycji Platformę Wsparcia Eksportu, którą tworzyliśmy przede wszystkim z myślą o firmach planujących aktywność zagraniczną. W jednym miejscu znajdą one niezbędne informacje m.in. o rynkach czy branżach, a już niedługo będą mieli możliwość wyszukania również zagranicznych kontrahentów.

Platforma Wsparcia Eksportu, dostępna pod adresem www.wspieramyeksport.pl, to kompleksowe narzędzie analityczne z aktualnymi danymi gospodarczymi i analizami branżowymi. Z Przewodnika eksportera można dowiedzieć się, jak zbudować strategię firmy czy odpowiednio wykorzystać marketing do promocji firmy za granicą. Przedsiębiorcy poszukujący szczegółowych informacji gospodarczych o nowych potencjalnych rynkach zbytu znajdą je w zakładce Znajdź rynki. Z kolei wypełnienie krótkiej ankiety pozwoli na znalezienie produktów finansowych, oferowanych przez PKO Bank Polski, najlepiej dopasowanych do aktualnych potrzeb firmy.

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ROBERT ZMIEJKO dyrektor pionu rozwoju zagranicznego w PKO Banku Polskim

Polecane