Nowa platforma dla eksporterów

ROBERT ZMIEJKO dyrektor pionu rozwoju zagranicznego w PKO Banku Polskim
opublikowano: 07-12-2017, 22:00

KOMENTARZ PARTNERA STRATEGICZNEGO

Polskie firmy w coraz większym stopniu są w stanie konkurować z zagranicznymi podmiotami już nie tylko ceną, ale również jakością oraz innowacyjnością produktów i usług. W wyjściu na zagraniczne rynki pomóc mogą im m.in. narzędzia przygotowane przez PKO Bank Polski.

Po bez mała trzech dekadach od transformacji gospodarczej mamy w Polsce już nie tylko pokaźną liczbę firm zdolnych do zdobywania zagranicznych rynków, ale także w szybkim tempie rośnie wśród nich wiedza o tym, jak odnieść sukces. To pozwala na stały wzrost wartości polskiego eksportu. Obecnie jest on ponad trzykrotnie większy niż wtedy, gdy przystępowaliśmy do Unii Europejskiej. Według analityków PKO Banku Polskiego rok 2017 prawdopodobnie zakończy się rekordowym wzrostem wartości eksportu do niemal 200 mld EUR.

PKO Bank Polski dostrzega ten pozytywny trend w krajowej gospodarce, jakim jest umiędzynarodowienie polskich firm, dlatego też opierając się na utrzymywaniu długotrwałych relacji z klientem, buduje je także poza granicami Polski. Krajowe firmy obecne na rynku niemieckim i czeskim mogą liczyć na bezpośrednią obsługę poprzez zagraniczne oddziały PKO Banku Polskiego — we Frankfurcie nad Menem oraz Pradze. Bank jest więc instytucją finansową podążającą za klientem, którego wspiera na każdym etapie działalności i rozwoju, już nie tylko na rynku krajowym, ale również za granicą.

PKO Bank Polski od lat wspiera polskich przedsiębiorców zdobywających z sukcesem zagraniczne rynki. Mamy doświadczonych doradców i produkty finansowe odpowiadające potrzebom naszych klientów. Teraz oddaliśmy do ich dyspozycji Platformę Wsparcia Eksportu, którą tworzyliśmy przede wszystkim z myślą o firmach planujących aktywność zagraniczną. W jednym miejscu znajdą one niezbędne informacje m.in. o rynkach czy branżach, a już niedługo będą mieli możliwość wyszukania również zagranicznych kontrahentów.

Platforma Wsparcia Eksportu, dostępna pod adresem www.wspieramyeksport.pl, to kompleksowe narzędzie analityczne z aktualnymi danymi gospodarczymi i analizami branżowymi. Z Przewodnika eksportera można dowiedzieć się, jak zbudować strategię firmy czy odpowiednio wykorzystać marketing do promocji firmy za granicą. Przedsiębiorcy poszukujący szczegółowych informacji gospodarczych o nowych potencjalnych rynkach zbytu znajdą je w zakładce Znajdź rynki. Z kolei wypełnienie krótkiej ankiety pozwoli na znalezienie produktów finansowych, oferowanych przez PKO Bank Polski, najlepiej dopasowanych do aktualnych potrzeb firmy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ROBERT ZMIEJKO dyrektor pionu rozwoju zagranicznego w PKO Banku Polskim

Polecane