Nowa praca w pół roku

opublikowano: 23-04-2019, 22:00

43 proc. osób pytanych przez Michael Page zmieniłoby miejsce zatrudnienia ze względów finansowych.

Trzy miesiące wystarczą, aby znaleźć nową pracę. Tak uważa 60 proc. osób, które wzięły udział w badaniu Confidence Index, przeprowadzonym w I kwartale tego roku przez firmę rekrutacyjną Michael Page. Według co czwartego respondenta szukanie kolejnego pracodawcy zajmie od czterech miesięcy do pół roku. Z badania wynika, że większość ankietowanych (60,1 proc.) zmienia miejsce zatrudnienia dla zdobycia nowych umiejętności. Podnoszenie kwalifikacji jest szczególnie ważne dla kandydatów wkraczających na rynek pracy i z mniejszym doświadczeniem — wśród respondentów w wieku między 18 a 29 lat na ten aspekt wskazało 72 proc. badanych.

— Młodszym kandydatom zdecydowanie bardziej zależy na tym, aby zebrać jak największe doświadczenie zawodowe, które pozwoli im zbudować silną pozycję na rynku. W grupie wiekowej 30-49 lat skłonność do zmiany pracy ze względu na potrzebę zdobycia nowych umiejętności wynosi 61 proc., a wśród 50-latków i starszych pracowników spada do 40 proc. — mówi Piotr Dziedzic, dyrektor w Michael Page i członek zarządu Polskiego Forum HR.

Jedynie 43 proc. respondentów przyznało, że szukanie nowego pracodawcy podyktowane jest chęcią zarabiania większych pieniędzy. Aspekt finansowy jest ważniejszy również dla młodszych kandydatów (57 proc. wskazań wśród respondentów w wieku 18-29 lat) niż ich bardziej doświadczonych kolegów (35 proc. wśród 50-latków i starszych). Brak możliwości do rozwoju może być potencjalną przyczyną zmiany miejsca zatrudnienia dla 36 proc. badanych. Dla 34 proc. powodem jest chęć pracy w bardziej etycznej firmie, a co 10. respondent szuka możliwości zachowania work-life balance.

97,5

proc. Dla tylu respondentów najważniejsze w miejscu pracy są relacje z przełożonym i współpracownikami…

73

proc. …a tylu badanym zależy na pracy w firmie, która przestrzega zasad społecznej odpowiedzialności biznesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu