Nowa żyła złota Google

OSZ, tabtimes.com
15-02-2013, 11:21

Google może osiągnąć w tym roku rekordowe przychody z reklam wysyłanych do użytkowników tabletów, informuje portal TabTimes.com.

Portal specjalizujący się w opisywaniu rynku tabletów powołuje się na raport Marin Software, firmy pomagającej reklamodawcom w kupowaniu reklam web-search.

Tablet Google Nexus fot. Bloomberg
Zobacz więcej

Tablet Google Nexus fot. Bloomberg

Marin podaje, że tablety będą zgarniać 20 proc. kliknięć w płatne reklamy w wynikach wyszukiwania Google w USA. W grudniu zeszłego roku było to 10,7 proc. Raport przytacza także obliczenia firmy Cowen and Company, która szacuje, że przychody Google z reklamy mobilnej wyniosą w tym roku 9,9 mld USD, co oznacza wzrost z 5,8 mld USD rok wcześniej.

Powodem takich wyników jest zwiększenie wykorzystania tabletów do zakupu produktów i usług w sieci, jak również częstsze przeglądanie ofert przy pomocy tych gadżetów.

Google ogłosił w zeszłym tygodniu zmiany w swoim systemie reklam. Wymaga teraz, by reklamodawcy płacili za reklamy w tabletach, nawet jeśli chcą dotrzeć tylko do użytkowników komputerów osobistych.

Więcej przeczytasz na portalu TabTimes.com>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: OSZ, tabtimes.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Nowa żyła złota Google