Nowatorski projekt w Bartoszycach

12-04-2010, 19:19

Tego jeszcze nie było. W PPP ma powstać przedszkole!

Bartoszyce z woj. warmińsko-mazurskiego słynęły dotąd z wysokiego bezrobocia. W lutym w powiecie wynosiło aż 34,2 proc.! Teraz jednak mogą zasłynąć z nowatorskiego projektu władz samorządowych. Władze gminy w modelu koncesji na roboty chcą wybudować m.in. przedszkola. Szacunkowa wartość inwestycji wyniesie około 3 mln zł.
– Rozważamy możliwości częściowego finansowania projektu lub udzielenia różnego rodzaju ulg – mówi Janusz Kowalski, podinspektor do spraw zamówień publicznych w Urzędzie Miasta Bartoszyce.
– To ciekawy przykład na PPP. Realizowanie usług o charakterze socjalnym w tej formule jest popularne za granicą. Być może w przypadku Bartoszyc lepszym rozwiązaniem będzie czyste PPP niż koncesja na roboty, która daje mniejsze możliwości przenoszenia gruntów na własność. Taka opcja daje zaś prywatnemu partnerowi możliwość łatwiejszego pozyskania finansowania na zabezpieczenie hipoteczne – komentuje mecenas Michał Prochwicz z kancelarii Krassowski.

Więcej w poniedziałkowym „PB”

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Nowatorski projekt w Bartoszycach