Nowe akty prawa lotniczego

Marlena Gałczyńska
17-06-2004, 00:00

15 czerwca weszły w życie trzy nowe rozporządzenia Ministra Infrastruktury dotyczące prawa lotniczego. Polskie lotnictwo obowiązuje więc rozporządzenie MI z 22 kwietnia 2004 r. w sprawie wymagań, jakie powinny spełniać statki powietrzne ze względu na ochronę środowiska, które dostosowuje polskie prawo do wymogów UE (tzw. europejskie wymagania bezpieczeństwa lotniczego).

Kolejnym jest rozporządzenie Ministrów Infrastruktury i Obrony Narodowej z 30 kwietnia 2004 r. w sprawie zasad oraz trybu przekazywania Ministrowi Obrony Narodowej funkcji wynikających ze zwierzchnictwa w polskiej przestrzeni powietrznej na czas wojny, stanu wojennego lub stanu wyjątkowego. Trzecim jest natomiast rozporządzenie MI z 30 kwietnia 2004 r. w sprawie klasyfikacji lotnisk i rejestru lotnisk cywilnych, z wyjątkiem rozdziału 6, który wejdzie w życie 17 listopada 2004 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marlena Gałczyńska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Nowe akty prawa lotniczego